Sedmero Michaly Smelíkové, zakladatelky značky Jamie Collection

Michala Smelíková je jednou ze zakladatelek obchodu Jamie Collection, který se zaměřuje na volnočasovou módu - a módu, která je ideální pro oblíbený „gaučink“.

Foto: archiv Michaly Smelíkové

Moje práce v pěti větách…

Mám to štěstí, že má práce je mým koníčkem a jsem za to moc vděčná. Vedle mé dosavadní profese manažerky v advokátní kanceláři, kde mám skvělé zázemí a mohu zúročit své organizační schopnosti a HR zkušenosti, mám také možnost věnovat se i jinému více kreativnímu oboru, ke kterému jsem tak nějak vždycky tíhla. Od rekonstrukcí interiérů a návrhů pokojů přes firmu s velkoobchodem a maloobchodem s kabelkami jsem se nyní pustila s týmem skvělých lidí do značky Jamie Collection. Od jisté doby (nebo možná věku) je pro mě totiž pohodlí a kvalita v módě velmi důležitá. Vytváříme pro naše zákazníky převážně volnočasovou, udržitelnou, kvalitně provedenou, a hlavně pohodlnou módu.

Jako malá jsem chtěla být… 

Myslím, že snad vším. Paní učitelka, zpěvačka, herečka, letuška i doktorka. Vždycky jsem byla společenská a týmový hráč a chtěla jsem pomáhat, takže se mi líbilo vše, kde bylo hodně lidí.

Kdo byl můj nejdůležitější učitel… 

Moji rodiče. Vždycky nás se sestrou učili jít si za svým, makat na sobě a nevzdávat se. Sami na sobě nám ukazovali, že naši budoucnost máme hlavně ve svých rukou a že ne každé rozhodnutí, které uděláme, bude správné. Nechali nás rozhodovat o tom, co chceme udělat a myslím, že nás pak schválně nechali vykoupat v našich omylech, i když nám vždycky včas podali pomocnou ruku. Naučili nás, že nic není zadarmo, že všechno má svůj rub a líc a že s poctivostí nejdál dojdeme. 

Nejlepší část mého dne je… 

Ranní půlhodinka u kávy.

Tři věci, které jsou důležité k úspěchu…

Pracovitost, vytrvalost, pokora.

Nejoblíbenější oblečení…

Roláky všeho druhu, protože krásně protáhnou krk. Slim kalhoty, které zvýrazní štíhlé nohy a naši kabátovou vestu, protože ta vždycky doladí můj outfit a miluji, jak se hodí úplně ke všemu.

Aktuální výzva…

Jako rodiče čtyř dětí momentálně skloubit distanční výuku s mou prací, nezbláznit se a nestát se alkoholikem. 

Pracovně jako velkou výzvu vnímám v tuto zvláštní dobu rozjet jakýkoliv nový projekt. Na Jamie Collection už nějakou dobu pracujeme, ale projekt jako takový i samotný prodej jsme spustily v první vlně epidemie. Není to úplně lehká doba na uvedení nové značky na trh, ale věřím, že tuhle výzvu dáme. 

Čtěte dál