SEDMERO jogínky Šárky Vojáčkové

Šárka Vojáčková vytvořila stylovou Jógovnu, narodila se jí dcera, nedávno se vdala a taky jí vyšla kniha Deník moderní jogínky o tom, že cesta za snem nemusí být přímočará.

1 Moje práce v pěti větách…

Tvořím Jógovnu, butikové jógové studio v centru Prahy. Starám se o její chod, o to, jak se v ní lidé cítí. Nejen klienti, ale i naše recepční a lektoři. Učím jógu, žiju jógu, píši o józe. Nikoliv o cvičení. Nikoliv o tom, kam dát nohu a kam ruku. Píši o józe jako o životní filozofii. 

2 Jako malá jsem chtěla být…

Spisovatelkou a ženou prince na bílém koni. 

3 Můj nejdůležitější učitel byl…

Můj manžel, Jan Vojáček, který ve mě vždy věřil. Který mě učil, že nejprve člověk musí milovat sám sebe, teprve pak dokáže opravdově milovat druhé. Který mě učil nebát se nástrah, které nám život přináší, ale brát je jako výzvu a možnost růstu. 

4 Miluju to, co dělám, protože…

Protože dělám to, co miluji. Protože neodděluji práci a zábavu. Protože práce je zábava a zábava je práce. Protože jsem tím, kým si přeji být. 

5 Nejlepší část mého dne je…

Ráno. Když otevřu oči a směje se na mě má dcera Ema. Když otevřu okno a do pokoje začne proudit čerstvý vzduch přinášející nový den, který můžeme prožít jakkoliv si jen řekneme. Když se protáhnu na jógamatce a Ema kolem mě leze po čtyřech a nahlas se směje, když zahraji první tóny na indickém nástroji, na harmoniu. Když pak Ema spokojeně usne v kočárku na terase a bytem se rozvoní káva a já zasednu k laptopu a začnu psát. 

6 Tři věci, které jsou podle mého důležité k úspěchu…

Rozhodnutí, nadšení, důvěra. Člověk se musí rozhodnout, čeho chce dosáhnout a co je jeho snem. Bez uvědomění si svého cíle to nejde. Pak musí být nadšený z celého procesu a nakonec důvěřovat bez jediné pochyby, že jde správným směrem a že svého cíle dosáhne. 

7 Za deset let se vidím...

Obklopena svou rodinou. Třemi dětmi a svým manželem. Všichni zachumláni v teplé dece na velké sedačce, kde si vyprávíme, co jsme ten den zažili. Vidím se jako spokojená máma tří dětí, milenka a nejlepší přítelkyně svého muže, až pak jako autorka další knihy a majitelka Jógovny, která léty nestrádá, ba naopak, která během svých let spojila mnoho kreativních lidí, příběhů i snů. 

Čtěte dál