Sedmero Inéz Cusumano, majitelky zámku Chateau Mcely

Bývala to ruina, než zámek Mcely koupila Inéz Cusumano se svým manželem. Vybudovala z něj luxusní boutique hotel, kde v zámeckých komnatách hosté dokonale zapomenou na veškeré starosti.

Foto: archiv Inéz Cusumano

1. Moje práce v pěti větách…

Jeden můj kamarád s extrémním vhledem do podstaty věcí nazval moje povolání “společenská architektka”. Vdechla jsem život do společenského projektu Chateau Mcely, který má mnoho aspektů. Zahrnuje hotel, restauraci, spa, plovárnu, anglický park, vývoj a výrobu kosmetiky, pohádkovou knihu, program pro princezny a pro Bohyně. Jsem významný člen místní komunity, přispěvatel potřebným, zaměstnavatel, inspirátor… I když nedělám každodenní provoz Chateau Mcely, každodenně se vyskytne z výše uvedených oblastí něco, čemu svojí pozornost musím a chci věnovat.

2. Jako malá jsem chtěla být… 

Veterinářka exotických zvířat v Africe.

3. Kdo byl můj nejdůležitější učitel:

Kromě mojí maminky? Moje učitelka klavíru Eva Chovanová. Jako první ve mně viděla potenciál, dala mi obrovskou důvěru a svůj čas. Učitel před ní mně v sedmi letech vyhodil ze základní umělecké školy. Ona mně viděla v úplně jiném světle a za pár let jsem pod jejími křídly vyhrávala národní soutěže a koncertovala v zahraničí. Často si na ní s velkým povděkem vzpomenu. 

4. Miluju to, co dělám, protože… 

Můžu zapojit vše, co jsem dostala do vínku, a co jsem se ve svém životě doposud naučila a být tak prospěšná velkému počtu lidí ve svém okolí. 

5. Nejlepší část mého dne: 

Mám těch nejlepších chvil každý den hned několik. Třeba první šálek ranní kávy s novinami v rukách, první okamžiky probouzení mojí dcery ze spánku, kdy na chvíli obě zapomeneme, že je už v pubertálním věku, volejbal s kamarádkami, závěrečná relaxace na konci jógy, sklenka vína v podvečer s manželem…

6. Tři věci, které jsou důležité k úspěchu: 

Moje definice úspěchu je pocit štěstí a harmonie a k němu potřebuji: milovat a být milována, být potřebná a užitečná, mít prostor pro sebereflexi a relaxaci. 

7. Za deset let se vidím:

Šťastná. 

Čtěte dál