Sedmero herečky Gabriely Míčové

Nejen o vytrvalosti, píli a odvaze riskovat s herečkou Gabrielou Míčovou.

Foto: archiv divadla Studio DVA, Lenka Hatašová

Moje práce v pěti větách:

Jsem divadelní, filmová a televizní herečka. Vystudovala jsem činoherní herectví na DAMU. Po škole jsem byla v angažmá od roku 2002 deset let v divadle Komedie pod vedením Dušana Pařízka a Davida Jařaba. Nyní hraji například v divadle Studio DVA, Studiu Hrdinů, Činoherním klubu a v brněnské společnosti StageArt. Zároveň se věnuji alternativním projektům jako je recitál Osm hlav šílenství. Stojím za autorským projektem Neubližujme si!, který je zaměřený na prevenci šikany na základních školách.

Nad čím zrovna přemýšlím:

I teď se připravuji do divadla a přemýšlím nad svými novými rolemi. Doufám, že premiéra hry Ne za každou cenu, která měla být na konci dubna, se uskuteční později. Napsala Karolína Koubová přímo pro divadlo Studio DVA, jde o tragikomický příběh z divadelního prostředí a vypráví o tom, co vše se může stát tři dny před premiérou. Režie se ujal Braňo Holiček, se kterým jsem se už pracovně setkala, takže se na zkoušení i na hraní moc těším. 

Jako malá jsem chtěla být…

…baletkou.

Kdo byl můj největší učitel a proč:

Pro mě byla důležitá setkání s lidmi, kteří mě motivovali, inspirovali, ukazovali mi možnosti, věnovali mi čas, dávali mi jistotu, že v tom, co dělám, jsem na správné cestě. Těším se, co mě na ní ještě potká…

Miluji to, co dělám, protože…

…považuju za štěstí živit se tím, co mě baví. Žádný den není stejný. V mé profesi je obrovská pestrost, možnost tvořit, zažívám při práci i jistý adrenalin, vzrušení, ale i nejistotu a někdy i zklamání. Toto všechno mi přináší radost i zdravou míru starostí.

Nejlepší část mého dne je…

…každé nové ráno.

Tři věci, které jsou podle mě důležité k úspěchu: 

Talent, vytrvalost a odvaha riskovat. 

 

Divadlo Studio DVA neztrácí kontakt se svými diváky ani v této době. Na svém facebookovém profilu pořádají třikrát týdně živá vysílání, talkshow, koncerty a speciální divadelní představení v rámci projektu JSME S VÁMI. 

Čtěte dál