Sedmero Andrey Vaníčkové, zakladatelky značky biOrganica

Na mateřské dovolené založila společně s kamarádkou založila projekt biOrganica, který do Česka dováží prémiové značky přírodní bio kosmetiky. Firma se během šesti let, co existuje, úspěšně rozrostla, a Andrea tak po patnácti letech opustila advokacii.

Foto: archiv Andrey Vaníčkové

Moje práce v pěti větách: 

V biOrganice zastávám roli partnerky a jednatelky. Kromě hledání nových značek zastřešuji také kompletní marketing, což zahrnuje především vytváření obsahu na sociální sítě, zejména Facebook a Instagram. Nově vydáváme také lifestylový biOrganica magazín, organizujeme přednášky, školení a workshopy. Dnes kolem sebe máme tým dvanácti lidí a pořád roste, snažím se tak řešit i HR agendu a vše, co život biOrganice přináší. xx

Jako malá jsem chtěla být… 

Spisovatelkou.

Můj nejdůležitější učitel je…  

Moje první dcera. Když se narodila, výrazně jsem přehodnotila svoje priority a rozhodla se v životě věnovat něčemu úplně jinému, než tomu, co jsem vystudovala a léta profesně praktikovala. Především díky ní dnes dělám to, co mě daleko více naplňuje a zároveň mi to umožňuje žít vlastní život podle sebe a trávit více času s rodinou.

Miluju to, co dělám, protože… 

Je to kreativní práce takřka neomezená běžnými hranicemi – to, co vymyslíme, obvykle také zrealizujeme. Vozíme do Česka naprosté kosmetické skvosty, které k nám přitahují úžasné spolupracovníky. V naší firmě nepanují „korporátní manýry“, ale příjemné mezilidské vztahy na bázi respektu a slušnosti. Navíc máme to štěstí, že se místo klasické kanceláře scházíme v nádherném uměleckém ateliéru na Ořechovce. Naše práce má i krásný přesah, snažíme se upozorňovat na ekologická témata a být v této oblasti aktivní, mám zkrátka job snů.

Tři věci, které jsou podle mého důležité k úspěchu…

Úspěch může pro každého znamenat něco jiného, každý ho hledá v něčem jiném. Pro mě jsou největším úspěchem moje tři děti. Pokud otázka směřuje na úspěch pracovní či podnikatelský, nemohu paušalizovat a radit. Nejvíce mi asi pomohla pracovitost, nadšení a jednání na rovinu ve vztahu k sobě i k jiným. 

Za deset let se vidím…. 

Hypoteticky tedy někde v přírodě s dětmi (doufám, že v té době ještě nějaká příroda bude) a profesně? Rozhodně v biOrganice! Ale jinak se soustředím spíš na aktuální prožitky. 

Jaká mě čeká výzva?

Pokusit se pomocí našich aktivit probrat alespoň část společnosti, aby se zamyslela nad tím, že tělo a planetu máme jen jednu. Způsob, jak se k oběma chováme, je dlouhodobě neudržitelný a dopadne plnou tíhou již na nás i naše děti. Je potřeba začít aktivně konat, přemýšlet vlastní hlavou a vlastní činností se pokusit věci změnit. 

 

Čtěte dál