Salvatore Ferragamo představuje novou kabelku Earth Top Handle bag

V rámci oslav dnešního Dne Země 2021 představuje módní italský dům novou jedinečnou kabelku s názvem Eart Top Handle bag. Co vše o ní víme, jak probíhá její výroba a k čemu se společnost Salvatore Ferragamo nově zavázala?

Foto: archiv značky

Italská móda je jednou z těch, které určují pravidla, nové trendy a také přichází s novými inovacemi. Nyní při příležitosti Dne Země 2021 italský módní dům Salvatore Ferragamo představuje novou jedinečnou kabelku, která je hymnou pro planetu Zemi - Earth Top Handle bag. Jedná se o re-interpretaci ikonické Top Handle bag navržené Fiammou Ferragamo v 90. letech, která byla ihned po svém uveřejnění shledána jako perfektním kouskem pro své použití, proporce i design. Fiamma jako jedna z prvních žen rodiny Ferragamo pomohla utvářet a posouvat značku Salvatore Ferragamo a její odkaz tak září stejně silně jako její jméno. Není tedy divu, že se jejím designem značka inspirovala i dnes. 

V čem je Earth Top Handle bag výjimečná?

Kabelka je v naprostém souladu s přírodou a prozrazuje to už její název. Co neprozrazuje je ale její specifický materiál, ze kterého je vyrobena, a tím je korek. Korek s certifikací FSC je přírodně-obnovitelným zdrojem, který při své sklizni nezpůsobuje poškození stromů. Navíc díky tomuto materiálu Earth Top Handle bag dostává éterický vzhled i texturu. Tím ale její napojení na přírodu a udržitelnost nekončí. Podšívka je vyrobena z čistého lnu, kabelka je dohromady sešitá nití ze 100% recyklovatelného certifikovaného polyesteru a její barvy jsou založeny na bázi vody. Vše dovršuje její certifikace ISO 13067 označující uhlíkovou neutralitu výroby.

„Autentické řemeslné umění, kreativita a inovace jsou našimi základními hodnotami. A tou je také udržitelnost. Salvatore Ferragamo se během svého působení nikdy nebál inovovat a používat nové materiály. Dnes v tomto směru pokračujeme s ohledem na současnost. Experimentální duch, italská vynalézavost, smysl pro krásu a zdokonalení a spojení našich pocitů se sociální a enviromentální odpovědností jsou základní charakteristiky našich kolekcí,” nechala se slyšet CEO Micaela le Divelec Lemmi. 

Foto: archiv značky

Earth Top Handle bag je součástí prestižní kolekce Creations. Ta zahrnuje limitovanou edici očíslovaných replik dámských i pánských návrhů z archivu, které utvářely historii módy. Její výjimečnost dokazuje i limitovaný počet 500 kusů, ve kterém bude prezentována. 

Nové udržitelné závazky Salvatore Ferragamo

Udržitelnost. Tento obrat se v dnešní době používá čím dál častěji, je ale důležité, aby to tak společnost opravdu myslela. Earth Top Handle bag ukazuje směr, kterým se společnost Salvatore Ferragamo rozhodla vydat. Značka prostřednictvím neziskové organizace Rete Clima, která podporuje akce a projekty v boji proti změně klimatu, podpoří projekt na ochranu toskánských korkových lesů certifikovaných podle standardu PEFC. Ten zajistí kompenzaci uhlíku prostřednictvím udržitelného lesního hospodářství u vesničky Paganico, která se rozkládá na více než 1200 hektarech poblíž provincie Grosseto.

Nakoukněte pod pokličku výroby Earth Top Handle bag: 

Čtěte dál