S volbou těch správných obrouček pomůže Eye-Eye Optic

Výběr brýlí, ať už se jedná o dioptrické, sluneční či pouze jako módní doplněk, je důležitý moment. Zkuste designové obroučky z optiky Eye-Eye, kterou založila lékařka Kateřina Podzimková. Očekávat můžete perfektní servis a výběrové kousky vytříbených značek.

Foto: archiv Eye-Eye Optic

Brýle se už dlouho nenosí pouze ze zdravotních důvodů. Časem se z nich stal módní doplněk, jehož oblíbenost stoupá každým rokem. Někteří z nás nosí brýle pouze jako ozvláštnění outfitu, aniž bychom je zdravotně potřebovali. A proč ne? Máme na výběr z mnoha druhů skel, obrouček, barev, značek a jejich účelů. Krásně tedy doplní náš look, ať už jsme spíše na klasiku či rádi experimentujeme. Přece jen, brýle mohou dotvářet image a vyjadřovat naši osobnost a styl.

Eye-Eye Optic nabízí nespočet designových kousků různých značek jako jsou například Cutler and Gross, MOSCOT, Barton Perreira či Andy Wolf. I když zastupují méně známé značky, originalita jim rozhodně nechybí, ba naopak. Díky své unikátnosti si získali mnoho věrných zákazníků, mezi které patří i Karel Roden, Oldřich Kaiser, David Švehlík, Jiří Strach či Marta Jandová. Své místo si našli dokonce i ve filmu Masaryk.

Z lékařky podnikatelkou

Zakladatelkou domu těchto stylových brýlí je Kateřina Podzimková. Ačkoliv je to nyní těžce uvěřitelné, byznys ji přišel do života úplnou náhodou – díky návštěvě dcery v New Yorku, kde měla také za úkol sehnat jedny speciální brýle značky Moscot. „Za tohle všechno vlastně vděčím kamarádovi Tonu Stanovi. Kdyby ode mě nechtěl, abych mu z New Yorku přivezla jedny konkrétní brýle, pravděpodobně by se nic z toho nestalo,“ svěřila se Kateřina. Optika ji natolik okouzlila, že se okamžitě pustila do zařizování své vlastní. Vyhledala si pár kontaktů spojených s daným obchodem nebo přímo značkou Moscot a následně jim napsala.

Trvalo to pouze pár dní a byla v kontaktu s marketingovou ředitelkou společnosti, která ji pozvala na setkání s majitelem značky Harveyem Moscotem. Kateřina okamžitě začala pracovat na byznys plánu, s kterým se poté vydala zpět do New Yorku. Nebylo to jednoduché, ale nakonec se dohodli a Kateřina se vydala nazpět do České republiky s obrovským úspěchem. Pro první vzorky se vydala do Vídně, následně je začala prodávat ve své optické ordinaci. Byla po nich veliká poptávka, a tak si Kateřina řekla, že by si brýle pravděpodobně zasloužily reprezentativnější přístup. Po roce a půl se roku 2014 slavnostně otevřela první optika Eye-Eye. 

Foto: archiv Eye-Eye Optic

Ty pravé

Člověk by si měl dát opravdu záležet na výběru nových brýlí, obzvláště pokud je potřebuje ze zdravotních důvodů a bude je tedy využívat každý den. Brýle vám musí perfektně sednout, s nalezením správných brýlí vám pomůže každý optik. Je důležité, aby nebyly širší než jsou licní kosti, oko bylo umístěno relativně na středu očnice a obruba by měla sedět maximálně v úrovni obočí, nejlépe o trochu níže. Zde platí, že pohodlí a funkčnost musí jít ruku v ruce s estetikou. Při výběru tedy pamatujte na všechny aspekty. 

Foto: archiv Eye-Eye Optic

Při koupi úplně prvních brýlí doporučujeme zvážit střídmější a univerzálnější variantu. Pokud máte již tento osudový moment za sebou a vybíráte si své druhé či již několikáté brýle, můžete vzít v potaz i svůj životní styl. Nejideálnější by samozřejmě bylo, mít doma na výběr z více druhů, aby se člověk mohl přizpůsobit dané příležitosti, náladě a oblečení. Ne každý si tento komfort může dovolit, podle toho se také musí při výběru rozhodovat. V každém případě dbejte na kvalitu materiálů. 

Se vším vám v optice Eye-Eye s radostí poradí. Zde nemusíte mít strach, že byste odcházeli se špatnými brýlemi, v kterých se nebudete cítit či vám nebudou padnout jako ulité. Nedílnou součástí optiky je také měření zraku. Před finálním výběrem brýlí a skel se tedy můžete ujistit, zda máte ty správné dioptrie. A to vše na jednom místě. Navštivte optiku Eye-Eye a vyzkoušejte si její komfortní, profesionální a zároveň přátelský přístup doslova na vlastní oči. 

Čtěte dál