S flavonoidy proti nachlazení

Připravte se na chřipkovou sezónu.

Podzim je v plném proudu a zima už nám klepe na dveře. Chladné teploty, sychravé počasí a déšť jsou živnou půdou pro nachlazení. V takovém počasí je třeba věnovat svému tělu zvýšenou pozornost. Jak se nejlépe bránit?

Foto: archiv Matuzalem

Prvotřídními bojovníky proti nachlazení jsou vitaminy a flavonoidy, jedny z nejsilnějších přírodních antioxidantů. Jejich dostatečný přísun nám pomáhá vyhrát nad škodlivými volnými radikály, které se tvoří v našich tělech, a které navíc přijímáme i z vnějšího prostředí. Ty způsobují v našich tělech oxidativní stres, který poškozuje buňky a tím i celý náš organismus. Dostatečný přísun flavonoidů a vitaminů podpoří náš imunitní systém a co nejlépe nás připraví na nadcházející chřipkovou sezónu.

Flavonoidy nacházíme v mnoha rostlinách, které jsou součástí našeho jídelníčku. Mezi nejznámější patří lesní plody, hrozny, citrusy, kakaové boby nebo cibule. Velmi účinné flavonoidy obsahují rostliny čaje. Výzkumy však ukázaly, že z potravy nejsme schopni dostatečné množství flavonoidů pravidelně přijímat. Je tedy důležité podívat se i po jiných zdrojích. A právě zde přichází na řadu Matuzalem - doplňky stravy s prokázanou vysokou antioxidační aktivitou, které může užívat celá rodina.

Maminky ocení Matuzalem Sirup, který je určen pro dětiod tří let. Sladký a lahodný sirup si vaše děti zamilují a pokud i vy máte mlsný jazýček, vyzkoušejte ho. Přesvědčíte se, proč dětem chutná tak moc, že si o něj samy říkají.

Foto: archiv Matuzalem

Pro dospělé jsou určeny Matuzalem Kapsle a Matuzalem Kapky. Záleží jen na vás, které formě dáte přednost. Kapsle i kapky se pohodlně a příjemně užívají a mají snadné dávkování.

Foto: archiv Matuzalem

Foto: archiv Matuzalem

S dostatečným přísunem vitaminů a flavonoidů tak poskytnete spolehlivou a účinnou ochranu sobě i svým nejbližším.

Matuzalem si pro sebe i svou rodinu oblíbila herečka a moderátorka Tereza Kostková, která si zamilovala příjemnou chuť Kapek a pro svého syna lahodný Sirup.

K dostání v dobrých lékárnách a v e-shopu www.matuzalem.com.

Čtěte dál