Rychlé tipy, kde se inspirovat pomalou módou

Slow fashion - téma, které hýbe světem, kdy i velké značky a firmy reagují a snaží se přijít s etičtější výrobou a technologiemi.

Být udržitelně trendy neznamená oblékat si batikované šaty nebo se přehrabávat tunou hadrů v second handu. Dnes vznikají nové sustainable značky, koncepty, vintage obchody, mladí designéři a firmy, pro které je důležité mít nastavené etické hodnoty a udržitelnou výrobu od samého začátku svého působení. Pravidelně vás budu informovat, co mě v oblasti #slow baví, a to nejen lokálně.

#lesgoodies

Zakladatelka nového českého konceptu Les Goodies miluje módu, ale nesouhlasí s dnešními extrémně rychlými a pomíjivými trendy, které převládají v módním světě. Tento obrovský tlak na rychlost se odráží jak v kvalitě, tak v samotných základech celého procesu výroby a prodeje.

Jsme rádi, že u nás vzniká další módní projekt s myšlenkou kvality, udržitelnosti a úcty k přírodě a lidem, kteří toto oblečení vyrábějí. Pro ty, kteří hledají nadčasové, elegantní i minimalistické kousky. Oblečení je vyráběno v menších objemech v Evropě - ve Varšavě, Lodži a v Itálii.

#veja 

Kecky na jaro! Boty od udržitelné značky VEJA nosí i Meghan Markle nebo Emily Ratajkowski. Jako úplně první začali vyrábět z recyklovaných plastových lahví: B-mesh a jejich gumové podrážky jsou z amazonského kaučuku, který je získáván šetrným způsobem. Při výrobních procesech používají méně vody i chemikálií.  V kolekci najdete například i exluzivní ručně zpracované boty z rybí kůže, která je odpadem ze sladkovodních rybích farem.

#lulavintage  

''Lula vznikla z velké lásky k módě, ve víře, že každý trend už tu jednou byl a každý se jednou vrátí!''

Zakladatelka Lucie nejdříve založila svůj obchod na online platformě v podobě Instagramu, letos v lednu pak úspěšně otevřela svůj kamenný obchod na Vinohradech.  

I v Lule se snaží najít vintage oblečení, které bylo vyrobené lokálně, například v Česku, na Slovensku a v dalších evropských zemích. A to ještě dřív, než se konfekční produkce přesunula do Asie. ''Těší nás, že tyhle krásné a kvalitně zpracované kousky teď dostávají šanci zazářit ještě víc než v dobách, kdy byly ušity. S novými generacemi, pro které je móda sebevyjádřením i hrou...''

#komorebi_vintage

Že trend Instagramu a nákupů z druhé ruky jede a má styl, o tom vás přesvědčí i profil Komorebi. Kladou důraz na nadčasové střihy a přírodní materiály.

#malecernesecondhand

Nově také v Praze otevřel svojí druhou pobočku second hand Malé černé. Specializuje se na módu pro pány. 

#slowstylegirl inspirace

Čtěte dál