Rty jako z reklamy

Každá ústa jsou úplně jiná, přesto všichni toužíme po jednom: Mít krásné hebké rty plných tvarů, které se nikdy nevysušují. Jaké triky pomohou?

Foto: Shutterstock

1 Správná péče

Kůže na rtech je mnohem tenčí a citlivější než na zbytku tváře. Nemá totiž vlastní mazové žlázy, které by ji průběžně zvláčňovaly. Musíme tomu tedy pomoci. Balzámy jsou dobrá prevence, ale zvlášť v tomto období to chce něco intenzivnějšího. Suchých šupinek se zbavíte peelingem, který rty navíc krásně vyživí a posílí. Zkuste i účinný domácí trik: Rty jemně „obruste“ zubním kartáčkem, a jakmile budou hladké, přetřete je vrstvou medu. Po patnácti minutách ji slízněte a máte krásné rty na opravdu dlouho.

2 Chytré zákroky

Modelace rtů

Máte moc malé a úzké rty? Nebo je naopak chcete zmenšit? Řešením je chirurgický zákrok, kterým na klinice Asklepion (asklepion.cz) rty vytvarují do vysněného tvaru, a to úplně bez jizev. Ty jsou totiž vedeny z vnitřní strany úst a navíc se dobře hojí. Zmenšení nebo zvětšení rtů se provádí v místním znecitlivění a spočívá v posunutí sliznice. Lékař si nejprve vyznačí rozsah, pak provede operační řez. Zní to sice trochu drasticky, ale už po týdnu zmizí otoky a můžete se vrátit k běžnému životu.

Zvětšení výplněmi

Jednodušším způsobem, jak získat plnější rty, jsou výplně kyselinou hyaluronovou, což je velmi jednoduchá metoda, kterou stihnete klidně v pauze na oběd. Pokud chcete zcela bezbolestný zákrok, přijďte o trochu dřív a poproste o znecitlivující mast, která by měla půl hodiny působit. Lékař poté miniaturní jehličkou do rtů aplikuje kyselinu hyaluronovou. Po ošetření počítejte s mírným otokem a nepříjemným pocitem, který ale zmírníte jednoduše ledováním, a vybavte se také krémem s panthenolem. Do dvou dnů byste měla být připravena i na ten nejdůležitější večírek. Doporučujeme pražskou Artmedica Clinic (artmedica.cz). Její zakladatelka lékařka Kateřina Adamcová totiž zastává názor, že je lepší při výplních postupovat pomalu a raději příště ještě malé množství přidat než to přehnat hned napoprvé.

3 Triky v líčení

K plnějším rtům si můžete pomoci i správným postupem v líčení. Rty můžete mírně zvětšit konturovací tužkou. Musí ale odstínem přesně odpovídat rtěnce a přechod mezi nimi vystínujte kartáčkem, případně tužkou vymalujte celou pusu. Existují dokonce dvoubarevné rtěnky, které mají funkci konturky již „zabudovanou“. Na rtěnku naneste ještě lesk na rty, ale jen na střed rtů, nikoli na celou jejich plochu – opticky se tak zvětší.

4 Instantní objem

Jestli toužíte jen po trochu výraznějších rtech, pořiďte si pero, které vám je vykouzlí za pár vteřin. Tyto produkty fungují tak, že okamžitě zlepšují cirkulaci krve ve rtech (proto také bezprostředně po aplikaci mohou lehce brnět), a tím pádem lehce naběhnou a působí plnějším dojmem. Nový Lip Filler & Booster značky Juvena navíc slibuje dlouhodobé zlepšení, navíc s tím, že přípravek ještě redukuje vrásky v okolí rtů a pomáhá obnovit jejich kontury. Speciální balzám Sal29 nejen hydratuje, ale podporuje také tvorbu kolagenu ve rtech, čímž se jejich tvar stává plnějším a pevnějším.

Čtěte dál