Rozsvícený Amsterdam brzy opět zhasne

Nezmeškejte to!

FOTO: archiv Amsterdam Light Festival

Signal, festival světelných expozic, je u nás jeden z nejoblíbenějších. Nyní si jeho obdobu můžeme užít v hlavním městě Holandska. Ale pozor, už ne moc dlouho!

Holandsko je lákadlo díky mnoha faktorům. Jedním z nich je hlavní město Amsterdam. Město hříchů, které stojí za návštěvu v kterékoliv části roku. Nyní k proslaveným coffee shopům a hlavně procházkám podél kanálů máte bonus – světelný festival Signal.

FOTO: archiv Amsterdam Light Festival

Až 20 světelných expozic rozsvítilo amsterdamské kanály. Můžete vidět velmi oblíbený videomapping jako například Nobody na Muzeu věd od Gabriela Lestera, osvětlené budovy, vytvořené objekty jako svítící sušící se prádlo Neighborhood od Sergeya Kima, nápisy či kinetické sochy. Všechny tyto instalace jsou podél slavných kanálů a tak nejlepší zážitek je z lodi.

FOTO: archiv Amsterdam Light Festival

Expozice jsou výtvorem zahraničních umělců z 16-ti různých zemí, kteří byli vybráni z 650 přihlášených a jsou přístupné zdarma. Jediný výdaj, který byste mohli očekávat v rámci festivalu je právě vyjížďka lodí. Na její trase uvidíte všechny expozice.

Akce trvá již od začátku listopadu, navštívit ji ale můžete už pouze pár následujících dnů. Končí totiž 19.1. 2020. Pokud jste ji tedy ještě nestihli, možná je na čase si naplánovat rychlý výlet do Amsterdamu. Více informací, fotografií a videí včetně mapy instalací naleznete https://amsterdamlightfestival.com/en

FOTO: archiv Amsterdam Light Festival

Čtěte dál