Rozhovor: Hana Vagnerová o prázdninách a meditaci

A také o její roli hokejové manželky Denisky.

Vždycky, když se s herečkou Hanou Vagnerovou potkáme, mám pocit, že jsem naprosto klidný člověk, co téměř nepromluví. Má v sobě totiž tolik energie, že už se do místnosti žádná další nevejde. 

Foto: Iva Haj, Instagram Hany Vagnerové

Jak jsi prožila prázdniny?

Převážně pracovně. Točila jsem teď několik filmů a minisérii, takže prázdniny jsem měla celé pracovní. Ale těším se, že si udělám volno jindy! Mimo jiné jsem natáčela i na Islandu, kde jsme točili indie film s jedním americkým režisérem. S tím jsme se seznámili už v Los Angeles při natáčení reklamy, ale tohle byl jeho filmový debut, takže natáčení jsme si opravdu užili.

Měla jsi na Islandu i nějaké volno, abys to tam prozkoumala?

Užila jsem si pár výletů. Vždycky během cestování miluju nechávat si radit od místních, kteří přesně vědí, kde je jaká kavárna, zapadlý kout, tajné místo...

Foto: Andreas Ortner, Instagram Hany Vagnerové

A kdy teda budeš mít alespoň chvilku volno?

V září jedu do Itálie, ještě nevím úplně kam, ale chci určitě k moři. A aby jsem se nenudila a té dovolené nebylo moc, plánuji se učit italštinu.

Vím, že je ti Itálie hodně blízká, možná i tím temperamentem, který máte s Italy podobný... Máš nějaká oblíbená místa?

V Itálii miluju Řím a určitě městečko Brescia, které je kousek od Verony. Vzal mě ta kamaraád a úplně jsem si ho zamilovala. A pak samozřejmě Toskánsko. To je pro mě nejkrásnější místo na planěte.

Ale nejen Itálii mám ráda! Miluji třeba ten kanál v Tróji, kde jezdí lodičky a jsou tam koně a strašně ráda se tam chodím odreagovávat... Nasávám tam atmosféru a, i když je to kousek od centra, je tam klid a dýchá tam na mě příroda.

Máš ještě nějaký tip na odpočinutí si od ruchu velkoměsta?

Začala jsem meditovat. Ráda medituji v sedě, kde si opakuji svou mantru. Meditaci jsem si osvojila to v Los Angeles. Skvěle mě zklidní a pomáhá mi nasměrovat se a zkoncentrovat. Je to pro mě strašně přínosný a je skvělé, že takhle meditovat můžete kdekoli.

Foto: Iva Haj, Instagram Hany Vagnerové

Kdy tě v nejbližší době můžeme vidět?

24.9. je premiéra druhé série seriálu Lajna na Televizeseznam.cz a musím říct, že natáčení nás strašně bavilo. Celé je to velmi osobité a myslím, že dvojka bude dokonce lepší, než jednička. 

V seriálu hraješ hlavní ženskou roli. Jak se ti líbilo vžít se do role luxusu chtivé Denisky, manželky hokejového trenéra?

Strašne mě bavila a líbí se mi, jak je taková ryzí. Ona dělá zkrátka to, co chce a jak to cítí. Bez toho, aniž by nad věcmi hluboce přemýšlela. Bavila mě i přes to, nebo právě pro to, že spolu nemáme nic společného.

Čtěte dál