Romantické líčení podle Jessicy Biel

Look, kterým oslnila na Emmy Awards, zvládnete vytvořit i sama.

Foto: Getty Images       

Musíme poděkovat kadeřníkovi a vizážistce Jessicy Biel, kteří na Instagramu odtajnili, jak docílit looku, kterým nás hvězda nadchla na předávání letošních cen Emmy. Nádherný, něžný, relativně nenápadný a především – proveditelný! Nebudete potřebovat třicet produktů a deset párů rukou, abyste ho zvládla napodobit u zrcadla ve své vlastní koupelně.

Účes

Adir Abergel, kadeřník hollywoodských hvězd, se inspiroval obrazy Prerafaelitů a vytvořil „splývavé, vzdušné vlny“ jako na historických malbách. Nejdříve do vlhkých vlasů nanesl pěnu Moisture Defining Whip od Virtue Labs – právě teď jeho nejoblíbenější produkt, protože je univerzální a snadno se používá – a poté vlasy vyfoukal. „Když použijete Moisture Defining Whip, můžete vlasy nechat přirozeně uschnout, budou mít úžasnou messy texturu. Anebo je vyfoukejte pomocí fénu s difuzérem a vlny budou výrazněji definované,“ vysvětluje Abergel.

„Pěnu používám také na focení, když potřebuju dodat navlněným vlasům život, docílit přirozenějšího vzhledu. Ideální množství je zhruba o velikosti golfového míčku. Pěnu do vlasů vmačkejte, jen tak dosáhnete požadovaného efektu.“ Posledním krokem bylo upravení vlasů žehličkou, se kterou je možné vykouzlit právě takové volné a ledabylé vlny.

Líčení

Také make-up artistka Kara Yoshimoto Bua se inspirovala obrazy z téže doby a vytvořila decentní líčení s důrazem na matné, jako nedbale nalíčené rty. „Chtěla jsem, aby make-up dotvářel celkový vzhled a byl v souladu s romantickými bílými šaty, které měla Jessica pro tuto příležitost na sobě. Ve vteřině, kdy jsem je uviděla, vybavila se mi díla Prerafaelitů. Chtěla jsem dosáhnout přirozeného, svěžího a něžného looku. Použila jsem především produkty značky Chanel,“ prozradila Bua.

Nejvýraznější na celém looku byly rty a to i přesto, že Kara vybrala rtěnku a tužku ve vínovo-růžové barvě – tedy ne vyloženě extra nápadný odstín. Kouzlo spočívá v technice nanášení produktu. Aplikujte ho prstem a výsledek bude působit rozmazaně, jako po polibku. Přitáhnete tak ke rtům pozornost. Kara také doporučuje mít vždy v kabelce balení savých papírků. Nikdy nevíte, kdy se budou hodit.

Čtěte dál