Roberto Coin na pražském fashion weeku

Vášeň, originální styl a cit pro umění v mnoha jeho projevech. To jsou charakteristiky, které sedí jak na klenoty luxusní italské značky Roberto Coin, tak i na dvě mladé inspirativní ženy, které tyto šperky vynesly v kombinaci s modely českých návrhářů na letošní Mercedes-Benz Prague Fashion Week.

Její zakladatel Roberto Coin je již přes 30 let ikonou šperkařského průmyslu. Právem je označován za průkopníka nejzajímavějších trendů ve šperkařství za poslední dekádu. Jeho šperky vždy vyprávějí vlastní a jedinečný příběh, inspirují muže a ženy po celém světě. „Následoval jsem svůj sen a ocitl jsem se v životě plném nezapomenutelných dobrodružství,“ říká sám Roberto Coin. Vydejte se na tuto vzrušující cestu s ním. Šperky této značky vyniknou při každé příležitosti a díky nadčasové eleganci vás budou reprezentovat a zdobit po dlouhá léta.

Adéla Mazánková, česká influencerka, online media konzultantka se slabostí pro šperky, která formuje estetické cítění a vkus českých a slovenských žen již několik sezón, a osobitá Slovenka Eliška Chomistek, která vždy upoutá nevšedním stylingem a citem pro umění, byly bezpochyby nepřehlédnutelnou součástí týdne módy. Doprovod jim pro letošní rok dělaly luxusní šperky značky Roberto Coin. 

Foto Ivan Kašša

Vášeň pro módu, styl a progresivní umělecké cítění mají společné, osobností jsou však každá jiná. I proto si na akci vybraly každá z jiné kolekce šperků. 

„Na opening party i v průběhu celého FW jsem volila jednoduché monochromatické looky a siluety, takže trochu „třpytivé krásy“ vše posunulo na vyšší level. Kolekce Roman Barocco je sice hodně výrazná, ale nepůsobí nijak „těžce“ ani starobyle, právě naopak. Dohromady s vestou a saténovými kalhotami od Zuzany Kubíčkové působila nadčasově a svěže, a to mě bavilo. A navíc – slunci v jakékoli podobě se nedá říct ne,“ říká Adéla. 

Foto Ivan Kašša

Eliška na tuto událost vynesla zlatou kolekci Gourmette, která dokonale vystihla její osobnost a módní styl. Zkombinovala ji s modely českých designérů: oblékla oversized sako ODIVI a na míru šitou sukni české značky LAFORMELA. 

„Kolekce Roberto Coin Gourmette je kombinace luxusu a pompéznosti, která dokonale vystihuje atmosféru Opening party MBPFW Harper's Bazaar.“ Tradiční použití zářivého zlata a neskutečná lehkost nadčasového tvaru jsou stěžejními rysy Gourmette kolekce.

Foto Eliška Chomistek

Adél na přehlídky vybrala z kolekce Palazzo Ducale. V ní je použita specifická technika kroucené nitě. Jemný, a přesto výrazný detail je doplněn o diamanty, jimiž jsou šperky ozdobené stejně bohatě jako freskami pokryté stěny renesančních staveb.

Foto Nicole Kudelková

Na přehlídky Eliška volila šperky z kolekce Sauvage Privé, která je určena pro odvážné a nepřehlédnutelné ženy. Dokonale si pohrává s geometrií, volbou kamenů, jako je černý nefrit a malachit, a s propracovanými detaily.

„Šperky z kolekce Sauvage Privé jsem si zamilovala hned na první pohled, a to díky atypickému tvaru a volbě kamenů, která Roberto Coin do designu zapracoval. Tyto kameny pro mě mají hluboký spirituální význam a doslova mě přitáhly svojí sílou a dokonalostí,“ vysvětluje Eliška Chomistek. 

Foto Eliška Chomistek

Každý šperk Roberto Coin je na vnitřní straně, kde se dotýká kůže osazen pro značku typickým rubínem. Toto poznávací znamení šperkař zvolil na základě staroegyptské legendy. Faraoni rubín považovali za jediný kámen s pozitivní energií, který v kombinaci s ženskou kůží přináší štěstí, lásku a prosperitu. Šperky Roberto Coin tak představují nejen luxusní a stylovou ozdobu, ale také přímo magický talisman.

Pražský butik najdete na adrese Pařížská 1, Praha 1.

Čtěte dál