Říjnový Harper's Bazaar

Očima šéfredaktorky Nory Grundové.

Foto: Andreas Ortner

Milé ženy,

říjnovému číslu jsme říkali v redakci pracovně “české” číslo, přece jen sto let je sto let… Ovšem české je jen decentně, protože stále zůstáváme napojeni na svět a jeho myšlenkový proud.
 
Za velmi intenzivně český materiál považuji velkorysý editorial, ve kterém Radka Leitmeritz s Janou Kapounovou vzdaly parádní hold československému tenisu. Když jsme se před jeho vznikem bavily na kafi, domluvily jsme se na zadání “Martina”, tedy jak zachytit genia loci, kde se Martina Navrátilová učila strefovat raketou do míčku. Martina je totiž jedna z největších ve světě žijících Češek, která inspirovala ženy ke sportu i ty, které se třeba nerozběhnou ani za tramvají, ovšem chtějí žít v pravdě.
Deset českých designérů se nám svěřilo, které české designové kousky jsou jejich srdeční záležitost, a tak je opečovávají doma. Také se dozvíte, které české byliny jsou nejvíc podceňované, přitom člověku mohou dopomoci ke zdraví i ke kráse. Jen napovím, z jedné z nich se pletou věnce…
 
Když tedy mluvíme o věncích, musím zmínit coverstory! V říjnovém čísle najdete nesmírně sličnou Lindu Vojtovou v zajímavých head pieces a krojích, některých starých desítky let, jiných vytvořených v posledních letech. Osobně kroje miluji, vlastně bych nejraději chodila jen v nějakém odlehčeném kroji a na téhle cover story je mi milé, že je celá bílá, což je moje nejoblíbenější barva. Ačkoliv - a na to se rozhodně podívejte - jsme nechali Lindě na hlavě rozkvést celou českou louku!
 
Přeji vám nádherný říjen,

Nora

P.S.: Říjnový Harper's Bazaar je v prodeji od 20. září!

Foto: Andreas Ortner

Čtěte dál