Reese Witherspoon a její 3 kroky k dokonalé pleti

Třiačtyřicetiletá herečka prozradila, čím si masíruje obličej, jaký je její oblíbený cleanser i jaký si dělá peeling.

Foto: archiv Harper's Bazaar US

Přemýšleli jste někdy nad tím, jak se oblíbená herečka Reese Witherspoon stará o svou pleť? Z jejích grimas je totiž evidentní, že nepodstoupila žádné estetické zákroky a když, tak velmi precizní a jemné. Nejedna žena tak toužila její tajemství takřka nestárnoucí pleti prokouknout. A asi jí psaly o prozrazení tajemství tak dlouho, až sama herečka pověsila na internet video, kde prozradila tři zásadní kroky, bez kterých nejde spát. Vzhledem k jejímu věku i výši příjmů byste nejspíš odhadovali, že utrácí za kvalitní kosmetiku několikatisícové částky, opak je ale pravdou. Podle Reese je ale klíč ke krásné pleti v jednoduchých a kvalitních produktech. 

Krok č. 1. Cleanser
Foto: archiv Harper's Bazaar US

Reese používá Elizabeth Arden Ceramide Replenishing Cleansing Oil (je zároveň ambasadorkou značky), který, jak sama herečka na svém videu tvrdí, jí zbaví veškerého make-up a ona tak může pokračovat v další péči. Olejový cleanser navíc zanechá její pokožku krásně hladkou a vláčnou.

Olejové čisticí prostředky jsou skvělým prvním krokem, protože pomáhají rozkládat nečistoty, aniž by zbavovaly kůži přirozené vlhkosti. Tento je vyroben z olejů bohatých na živiny, jako jsou olivové, saflorové a meruňkové oleje, které zjemňují pokožku a zároveň odstraňují nečistoty, přebytečný maz i make-up.

Krok č. 2: Masáž
Foto: archiv Harper's Bazaar US

Masáž obličeje se může zdát jako neobvyklý nebo zbytečný krok, ale pokud funguje na pleť známé herečky, bude fungovat i na tu vaší. (Odborníci navíc říkají, že používání obličejového masážního válečku dočasně zmírňuje otoky i zjemňuje váčky pod očima.) Aby pokožka vypadala mladě a byla vypnutá, musí být pleť dobře prokrvená. Právě na to se hodí přístroj, jaký používá Reese Witherspoon - NuVibe RX Amethyst Massaging Beauty Roller.

Reese doporučuje dělat masáže nejen večer, ale i ráno, kdy má dobré zkušenosti se zmírněním, již zmíněných, váčků pod očima.

Krok č. 3: Peeling
Foto: archiv Harper's Bazaar US

Po rychlé masáži si Witherspoon opláchla obličej teplou vodou a pokračovala ke třetímu kroku: domácí chemický peeling. Prevage Progressive Renewal Treatment je čtyřtýdenní ošetření ve čyřech krocích, které má silné aktivní složky, jako je kyselina mléčná a glukonová, které podporují buněčnou obnovu a zanechá tak pokožku krásně přirozeně lesklou. Reese si toto sérum nemůže vynachválit a baví ji i si ho i sama míchat. Tvrdí, že si při tom připadá jak malý vědec. Sérum nanáší pouze jemným vklepáním do pokožky.

Po nanesení peelingu zmínila ještě poslední krok, ale bohužel ho už neukázala na kameru. "A nezapomeňte, dámy, na noční hydratační krém." 

Čtěte dál