První advent za námi! Jste připraveni?

A je to tady… Vánoční období je oficiálně zahájeno!

Foto: Shutterstock

První adventní neděli máme za sebou. Jste připraveni na Vánoční čas?

Advent je podle mnoha ten nejkrásnější čas z celého roku. Souhlasíte nebo je pro vás spíše o shonu a stresu, který se také může objevit už jen díky běžným otázkám: Máš už nakoupené vánoční dárky? Máte už vánoční stromeček? A co vánoční výzdoba? Máš už za sebou vánoční úklid? … Ano, tyto otázky slýchává každý z nás a spousta lidí si neuvědomuje jejich dopad. Mají vůbec význam?

Každý adventní čas přece jenom vnímáme trochu jinak. V tomto čase je spousta povinností, které vznikly díky dlouholetým tradicím. Předpokládá se, že uděláme razantní úklid, vyzdobíme si domov do vánoční atmosféry, nakoupíme postupně dárky všem blízkým a spouta dalšího. To ale může způsobit to, že se místo užívání si krásného a pohodového času s rodinou, ocitneme ve stresu a shonu, a vlastně jsme více vyčerpaní než během ostatních měsíců. Mělo by to tak opravdu být?

Teď nebo nikdy!

První adventní neděli máme již za sebou, což je čas, kdy už bychom měli mít na seznamu odškrtnutý minimálně ten úklid a výzdobu. Vy ale nemáte? Z toho si nic nedělejte, nejste jediní. Advent a Vánoce jako takové mají být o rodině. Nenazývají se svátky klidu a míru? Ano, takže pokud jste „pozadu“, tak si s tím nelamte hlavu a vše udělejte podle sebe. Nemáte náladu na veliký úklid domácnosti? Nevadí, je to váš domov a nikdo vám nenakazuje kdy uklidit. To samé se samozřejmě týká výzdoby a vaší účasti ve vánočním šílenství, které se odehrává v každičkém obchodním domě po celý prosinec.

Zastavte se, zamyslete a zvažte, jak opravdu chcete strávit adventní čas. V běhu nebo pohodě? S koštětem v ruce nebo rodinou a přáteli? Nakupováním drahých a bezvýznamných dárků nebo nákupem či dokonce výrobou osobních maličkostí, které nakonec udělají největší radost?

Pokud jste tak již neudělali před první adventní nedělí, nyní je ten čas! Tak co to bude?

Harper’s Bazaar vám, tak či tak, přeje krásné prožití adventních svátků dle vašich představ.

Čtěte dál