Program Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku FW20 je tu

A s ním i prodej vstupenek!

Foto: MBPFW

Mercedes-Benz Prague Fashion Week FW20 opět představí několik významných českých návrhářů, mezi kterými nebude chybět ani Jakub Polanka, Michael Kováčik nebo Zuzana Kubíčková. Na co se během těchto oslav módy můžeme těšit?

Vše odstartuje dne 13. března 2020 opening party, která se koná pod záštitou našeho módního magazínu Harper’s Bazaar a Priveé lounge. Fashion week tentokrát proběhne na pražském Smíchově v klášteře sv. Gabriela. Raritou budou dvě zhotovené stage – Mercedez-Benz stage a Zalando stage. Každá z nich bude hostit odlišný program, celý fashion week ale spojuje téma udržitelnosti. 

První chvilky budou patřit především Zalando stagi, kde se během víkendu 14. a 15. března uskuteční mnoho instalací a happeningů tvůrců a značek, kteří se rozhodli prezentovat netradičně. Tyto dva dny jsou veřejnosti volně přístupné. Cílem je šířit povědomí o nyní velmi aktuálním tématu udržitelnosti módy a také o českých designérech. Mezi nimi bude například Petra Ptáčková, značka Odivi či prezentace značky Naut. 

„Velká část návrhářů s tématem udržitelnosti pracuje dlouhodobě. Víkendový program Zalando stage dá prostor tvůrcům a značkám, kteří mají udržitelnost za hlavní téma nové kolekce. Naším zájmem je sdílet toto téma s co nejširším publikem, a proto bude víkendový program volně přístupný veřejnosti,“ vysvětluje Lukáš Loskot, ředitel Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku.

Foto: archiv MBPFW

Na opening párty se odehraje také performance návrháře Jakuba Polanky, který se vrací po dvou letech. Na stejném místě 20. března 2020 fashion week uzavře módní show designérky Dominiky Kozákové.

Mezi těmito akcemi se můžeme těšit na 24 přehlídek českých návrhářů a značek. Ale to není vše, svou práci představí tři školní ateliéry a ve společném bloku také čtyři finalisté soutěže pro mladé návrháře VAN GRAAF Junior Talent 2020. Mezi návrháři se objeví Daniela Pešková, Michael Kováčik, Tereza Vu, Zoltán Tóth, jehož přehlídka bude ve spolupráci s LEVI’S, Jakub Patka a mnoho dalších. Nebude chybět ani Pietro Filipi, jedna z největších oděvních značek v zemi. Představí se i nováčci - Denisa Dovalová se značkou Denisa Dovala a slovenský návrhář Pavol Dendis. 

Velkým lákadlem je jedinečná příležitost setkat se se světoznámým fenomenálním obuvníkem Christianem Louboutinem, který osobně přijede do Prahy na slavnostní premiéru dokumentárního filmu Christian Louboutin, boty jako umění, která se koná 19. března v Divadle Royal. Nahlédneme tak do světa tohoto módního návrháře a jeho kreativního přístupu a procesu. Film byl natočen ve spolupráci s Českou televizí a německo-francouzskou televizí ARTE. Pokud se na premiéru nedostanete, nesmutněte - film během jara 2020 uvede Česká televize.

Mezi veřejně přístupné akce, na které nepotřebujete vstupenku, patří úterní afterparty Vandy Jandy v Groove Baru, středeční Bibloo Bubble party v Bibloo Concept Store a přednášky a diskuze na téma překračování hranic v módě, které proběhnou ve středu a čtvrtek ve SmetanaQ Gallery na Smetanově nábřeží. 

Celý program Mercedez-Benz Prague Fashion Weeku, který se koná od 13. března do 20. března 2020, je již zveřejněn na oficiálních webových stránkách. Vstupenky jsou k dostání v síti GoOut. 

Čtěte dál