Proč Victoria's Secret nemá plus size andílky?

Má molo patřit kontroverzi nebo pohádce?

Přehlídky Victoria's Secret patří ke světové špičce. Jeden večer, na který se těší módní nadšenci i milovníci krásy z celého světa. Je přesto pár lidí, kterým tento jiskřivý večer leží v žaludku. Kritikům totiž vadí nereálné chápání ženského těla.

Plus size modelka Ashley Grahamn v loňském roce vyzvala vedení Victoria's Secret, aby značka ve svých show dala prostor i větším modelkám. Sama si na svůj instagramový účet poté dala fotografii s andílkovskými křídly. Fotomontáž doplnila hastagy jako #thickthighssavelives (tlustá stehna zachrání životy) a #AdditionElle (značka oblečení zaměřující se na větší konfekční velikosti).

Nejen na ni reagoval Ed Razek, ředitel marketingu značky, který uvedl, že tento krok už dříve značka zvažovala, avšak po průzkumu trhu se ukázalo, že veřejnost o plus size modelky, tedy modelky větší jak velikost osm, nemá v rámci show zájem. Současně doplnil, že značka Victoria's Secret má řadu spodního prádla v nadměrných velikostech, přesto ji marketingově neshledávají důležitou předvést během show.

Kritici ale oponují úspěchem přehlídky Savage x Fenty zpěvačky Rihanny, které kolekci na molo vynesly ženy různých velikostí, tvarů i etnických skupin. Přehlídku si neodpustila ani těhotná Slick Woods, která následující den porodila. Razek takovéto chování však shledává jako podbízení se trhu a zbytečně kontroverzní. Stejně tak v současnosti odmítl, že bych pro Victoria's Secret prádlo předváděly transgenderové modelky.

Je to trend poslední let, že se na mole kromě dokonalých modelek objevují i pluz size modelky nebo dokonce skutečné ženy. Ve světě tento trend v posledních kolekcích drží například značka Dolce & Gabbana. Z českých designérů ji na jaře vyzkoušel přední český designér Lukáš Lindner.

Otázkou je jestli by přehlídky měly být reálné? Ani andílci samotní rozhodně prádlo v soukromém životě nenosí tímto opulentním způsobem. A především u show Victoria's Secret platí, že je to nádherná čtyřicetiminutová podívaná, která vás má vytrhnout z každodennosti, s níž nemá realita nic společného.

A jaké názoru jste vy?

Finální sestřih pro televizní premiéru si počkáme do 2. prosince. Vy se ale už teď můžete podívat na všech 73 looků z dalšího zásadního večera módy.

Čtěte dál