Proč si pořídit osobního trenéra

Má smysl investovat do někoho, kdo s vámi bude počítat do deseti?

Možná vám to připadá jako zbytečný luxus. Rozmařilost pro horních deset tisíc. Investice do osobního trenéra ale může být jedním z vašich nejlepších osobních rozhodnutí. Pravidelné cvičení s tím správným trenérem se nejen pozitivně podepíše na vaší postavě, ale i na vaší psychické pohodě. Pokud splňujete více než dva z následujících bodů, měli byste nad “náborem” trenéra alespoň uvažovat.

Foto: Shutterstock

1) Nedokážete se donutit

Žijeme v době prokrastinační a vždycky se najde dobrý důvod, proč na cvičení nezbývá čas. Moc práce, jste unavení, musíte uklízet, včera jste byli pít a je vám trochu šoufl a tak dále… Na tohle vše s tím správně přísným trenérem rychle zapomenete a budete mít vedle sebe někoho, kdo dohlédne na to, abyste si čas našli. Jakmile si vytvoříte na cvičení návyk, možná zjistíte, že už trenéra nepotřebujete.

2) Kamarádky jsou nespolehlivé

Všechny jsme to zažily. Dohodnete se s kamarádkou, že budete chodit pravidelně cvičit. Jednou vám to vyjde, podruhé ale do toho něco přijde vám, pak jí, a tak se do fitka dostanete zhruba tak jednou za měsíc a nakonec to vyšumí. S trenérem vás podobný scénář nečeká. Poslat trenérovi smsku s last minute výmluvou je těžší než dobré kamarádce.

3) Je vám líto utracených peněz za předplatné do fitka

Všechna fitness centra mají podobnou nabídku. Upište se na celý rok a pokud budete chodit pravidelně, jedna lekce vás vyjde na směšnou částku. Má to ale háček - za měsíc nepůjdete osmkrát, ale jen dvakrát (třeba kvůli důvodům uvedených výše). Cena za lekci rázem poskočí nahoru a vy vyhazujete peníze z okna. Pokud si zaplatíte trenéra, přesně víte, na kolik vás hodina cvičení vyjde a nemusíte tak plakat nad zbytečně vyhozenými penězi.

4) Cvičení vás nudí

Možná už jste pokročilí a máte svou pravidelnou sadu cviků, nebo máte pocit, že cvičení s youtube úplně není ono. Pokud se svěříte trenérovi s tím, co vás baví a na jaké cviky jste zvyklí, postará se o to, aby cvičení bylo dostatečně pestré a bavilo vás. Pod správným vedením navíc zjistíte, že zvládnete mnohem víc než jste si mysleli. Tu třetí sérii cviků, která tak pekelně bolí, vám totiž žádný trenér neodpustí.

5) Máte pocit, že cvičíte, ale výsledky to nepřináší

Každý člověk je unikátní a ne každé cvičení, které je právě v kurzu, vám může vyhovovat. To samé platí o problematických partiích, se kterými dlouho válčíte a výsledky se stále nedostavují. S tím vším vám může trenér pomoci a zaměřit se s vámi na problémy, které vás trápí. Ať už to jsou bolavá záda nebo povolené bříško. Výsledky se dostaví rychleji, než kdybyste se spoléhali jen sami na sebe. Zároveň dohlédne na to, abyste nesprávným prováděním cviků nenadělali více škody než užitku.

P.S. Autorka tohoto článku již čtyři roky cvičí s trenérkou Helenou Čechurovou (hubnutishelenou.cz)

Čtěte dál