Proč si Meghan Markle vybrala druhé svatební šaty od Stelly McCartney

„Meghan mě oslovila sama,“ svěřuje se návrhářka.

Foto: Getty Images

Britská designérka Stella McCartney uvádí, že ji vévodkyně ze Sussexu oslovila přímo a své druhé svatební šaty si nechala navrhnout právě Stellou, protože „je designérka-žena“.

Samozřejmě, že to byla velká pocta, ale i výzva! Královskou svatbu (a tedy i všechny róby) sledovalo přibližně 1,9 biliónu lidí. První šaty, které Meghan oblékla na obřad, byly od módního domu Givenchy a navrhla je Clare Waight Keller. Na následnou recepci se vévodkyně převlékla do šatů od Stelly. Návrhářka se domnívá, že ji Meghan Markle oslovila nejen proto, že „dokáže navrhnout nádherné šaty“.

„Myslím si, že si mě Meghan vybrala z jiných důvodů, než proto, že umím vytvořit hezké modely – to zvládne spousta lidí. A Meghan vypadá nádherně ve všem, co si oblékne. Jedním z důvodů byl zajisté fakt, že jsem Britka, ale  především šlo o to, že jsem návrhářka-žena. Oslovily mě také Amal Clooney a Oprah. I pro ně jsou ženské hnutí a vzájemná podpora velmi důležité,“ vysvětluje McCartney.

Foto: Getty Images

Většinou ale bývá proces kontaktování návrhář-celebrita opačný: „V průběhu své kariéry jsem zažila situace, kdy jsem například Gwyneth nebo Madonně sama nadhodila, jestli bych je na určitou akci nemohla obléknout. Ale tentokrát to bylo jiné, tyto ženy mě oslovily samy.“

Nejednalo se o první událost, na níž Markle oblékla model z dílny Stelly McCartney. Díky dřívějším spolupracím se mezi oběma ženami vytvořil blízký vztah: „Meghan mě kontaktovala několikrát už před svatbou, a tak se mezi námi vyvinulo přátelství,“ popisuje McCartney. „A pak, když mě oslovila, abych navrhla její druhé svatební šaty, byla jsem opravdu poctěná. Stále jsem!“

Foto: Getty Images

Čtěte dál