Proč přibývá žen, které cestují úplně samy?

Jestli se to netýká přímo vás, pak určitě máte minimálně jednu kamarádku nebo známou, která vyrazila do světa úplně sama.

Foto: Shutterstock

Cestování v partě nebo v páru je super, jenže v životě jsou situace, kdy partner ani přátelé prostě nejsou k dispozici. Ale přece jen kvůli tomu nezůstanete sedět doma, když vás srdce táhne do světa?

Důležitější než vztahy

Zatímco sólo cestování bylo dlouhou dobu výsadou mužů a mělo se za to, že pro ženu je to příliš nebezpečné, dnes už to neplatí. Ženy se osamostatnily, svět se otevřel. Když zamíříte do běžné turistické destinace, prakticky nic vám nehrozí a navíc je víc než pravděpodobné, že tu potkáte další ženu cestovatelku, a tak část cesty absolvujete společně.

Dnes dokonce (zatím v zahraničí) vznikají cestovní kanceláře přímo zaměřené na ženy, co chtějí cestovat samy. Jejich klientkami jsou často ženy, které se právě rozvedly, jenže jejich kamarádky jsou zadané. Ony však i přesto chtějí cestovat. 

Není to ale jen nepodařený vztah, co žene ženy do světa. "Ženy dnes často odkládají chvíli, kdy zakotví a založí rodinu. Cestování má najednou větší prioritu. Stačí se podívat na Instagram. Když vidíte, jak a kam všichni cestují, prostě to chcete taky," říká Dawn Simone, majitelka jedné takové agentury Elle Voyage.

Bez ohledu na věk

Tento novodobý trend je tedy aktuální napříč společností, a bez ohledu na věk. Dawn Simone potvrzuje, že jejími klientkami jsou ženy v raných třiceti, ale i po padesátce. Pro celý tento fenomén pak má jednoduché vysvětlení: Prostě už se víc staráme o to, co je důležité pro nás, nikoli pro naše okolí.

A mimochodem, víte, kde se ženy na svých cestách nejraději ubytovávají? Podle průzkumu, který cituje server Red Online, celých 83 procent žen nejraději volí hostel.

Čtěte dál