Proč dopřát vaší pleti doslova zlaté časy?

Zahalit pokožku do závoje z pravého zlata je tou nejlepší službou, kterou jí můžete prokázat.

Foto: archiv značky

Přestože jsou prospěšné účinky drahého kovu známé od pradávna, i dnes jeho přítomnost v kosmetických přípravcích budí pozornost a dojem luxusu. Ne náhodou!

Výhody, které zlato lidskému organismu prokazuje, jsou nezměrné. Léčí, hojí, považuje se za elixír mládí. Díky tomu, že se nijak neopotřebovává, nekoroduje ani neztrácí lesk, je jeho využití velmi široké.

Zlato si každý představí v podobě šperku nebo cihličky. Aby však mohlo být součástí kosmetických přípravků, je třeba dát mu jinou podobu. Zpravidla se proto objevuje ve formě mikroprášku, případně koloidního zlata (malé částice jsou rozptýlené v tekutině), jež dokáže pokožka snadno a rychle přijmout, vstřebat a naplno účinky vzácného kovu využít ve svůj prospěch. Týká se to koneckonců i mnohých zkrášlovacích nástrojů, jimž díky své přítomnosti přináší rovněž jisté výhody – 24k zlatem se například potahují povrchy žehliček na vlasy nebo „špachtle“ na ošetření pleti.

Kterými přednostmi se zlato konkrétně vyznačuje?

Mezi nejvýraznější schopnosti patří regenerace, ochrana před oxidačními procesy a udržení optimální úrovně hydratace (díky umění vázat vodu).

Zlato zároveň podporuje lymfatický systém a mikrocirkulaci krve, čímž pomáhá vyplavovat toxické látky z organismu.

V neposlední řadě patří k nejoblíbenější ingredienci v anti-age přípravcích pro své zpevňující, posilující a vyhlazující dovednosti. Podporuje totiž tvorbu kolagenu a umí nechat zmizet pigmentové skvrny nebo zabrzdit vznik nových.

Mimochodem, pravidelná dávka pravého zlata dokáže, díky lomu světla, zajistit pokožce zdravější, mladistvější a zářivější vzhled. A to se může, přiznejme si, vždycky jedině hodit!

Výběr možností péče je skutečně rozmanitý

Čtěte dál