Pro krásné dny i noci

Jakou knihu si sbalit na dovolenou?

Knihy o idylickém dětství, osudových vztazích, lepším životě, jednom japonském souostroví a vašich vlastních tajných potěšeních.

Fiona Mozley
Foto: archiv vydavatele
Fiona Mozley

Království Elmet

Odeon

Rodinná idyla může mít mnoho podob. Pro malého Daniela je to ve srubu, daleko od civilizace, se sestrou a otcem, silákem, který si vydělává rvačkami, často bez vysvětlení mizí na několik dní a své děti učí žít v souladu s přírodou a spoléhat jen sámna sebe. Pozoruhodná kniha plná drsné i lyrické krásy se dostala do finále prestižní Man Bookerovy ceny.

Carolina Setterwall
Foto: archiv vydavatele
Carolina Setterwall

Doufejme v to nejlepší

Kniha Zlín

Carolině jednoho dne přijde e-mail od Aksela, otce jejího malého dítěte, s instrukcemi, co má dělat po jeho smrti. Zpráva končí douškou Doufejme v to nejlepší. O pět měsíců později Aksel zemře. Švédská spisovatelka ve svém velmi osobním románu ve dvou časových rovinách popisuje romantické začátky i dramatické zákruty vlastního vztahu a bolestné vyrovnávání se se smrtí.

Jordan B. Peterson
Foto: archiv vydavatele
Jordan B. Peterson

12 pravidel pro život

Argo

Pokud byste měli mít v knihovně jen jednu knihu ze sekce „selfhelp“, pak by to měla být právě tato. Peterson, aktuální superstar mezi psychology a „nejvlivnější intelektuál západního světa“, jak ho označují New York Times, v ní předkládá dvanáct jednoduchých zásad pro lepší život. Dozvíte se tak například, proč byste měli chodit s rovnými zády nebo proč se pomazlit s každou kočkou, kterou potkáte na ulici. (Psi jsou prý taky fajn.)

Marion Poschmann
Foto: archiv vydavatele
Marion Poschmann

Borovicové ostrovy

Paseka

Jedna z nejzajímavějších současných německých spisovatelek se v Česku představuje románem, v němž se potkává vyhořelý německý vědec a japonský student, který chce spáchat sebevraždu. Třetím hrdinou je působivý jazyk plný hravosti a lehkosti.

Betony Vernon
Foto: archiv vydavatele
Betony Vernon

Budoárová bible

Dybbuk

Sice se v 21. století dostaneme k tomu nejtvrdšímu pornu na dva kliky, ale většina lidí o své sexualitě stále neví vůbec nic nebo jen pramálo. Bavit se o potěchách těla inteligentně a otevřeně je stále vzácností. Betony Vernon je profesionální femme fatale, krásná a v mnoha oborech vzdělaná designérka se proslavila svými sofistikovanými erotickými šperky, ale i knihou Budoárová bible. Komplexní průvodce lidskou sexualitou vyšel v angličtině již v roce 2013 a nyní přichází konečně i česky. Nemusíte být zrovna vyznavači výstředních sexuálních praktik, abyste si ji užili. Na lidskou sexualitu nahlíží přes anatomii, psychologii, zdraví až po různé druhy milování, stimulačních praktik a prodlužování tělesné rozkoše. Abychom to shrnuli: Budoárová bible by neměla chybět v žádném nočním stolku.

Čtěte dál