Připravte se na virtuální festival módních filmů GucciFest

Italský módní dům uvede svůj digitální festival módních filmů, kterého bude součástí i Harry Styles či Billie Eilish. Alessandro Michele v rámci něho navíc představí i svou novou kolekci.

Foto: archiv Harper's Bazaar US

Toto léto bylo ochuzené o všemi oblíbené festivaly, ať už filmové či hudební. Jestliže vám chyběly, věřte, že nejste sami. Minimálně jste v tom společně s italským módním domem Gucci, který si uspořádá svůj vlastní virtuální festival módních filmů jménem GucciFest. Ten se bude od 16. do 22. listopadu promítat na YouTube, Weibo a speciálně vytvořené stránce GucciFest.com.

Hlavní složkou programu bude představení minisérie Ouverture of Something that Never Ended, na které se podílel filmař Gus Van Sant společně s kreativním ředitelem Gucci Alessandrem Michelem. Sedmidílná série se natáčela v Římě a je především o umělkyni Silvii Calderoni. Rozhodně nebude jedinou osobností, která se v sérii objeví. Součástí budou i celebrity úzce spojené s tímto italským domem - Harry Styles, Billie Eilish, Jeremy O. Harris a Florence Welch. Od 16. do 22. 11. se denně můžeme těšit na jednu epizodu. 

Foto: archiv Instagramu @gucci

Nová platforma

Ouverture of Something that Never Ended přichází po takzvané „trilogy of love“, kterou Michelle započal v únoru na přehlídce Gucci v rámci milánského fashion weeku a ukončil digitální prezentací kolekce Epilogue v červenci. V květnu Alessandro po první vlně pandemie covid-19 veřejným otevřeným dopisem oznámil své rozhodnutí nepodřizovat se módnímu kalendáři. Kolekce představena v rámci GucciFest je tak první po tomto prohlášení.

Gucci nebude jediná módní značka, která zde bude mít zastoupení. Představí se dalších 15 módních filmů od začínajících návrhářů, které osobně vybral Alessandro Michele. Řadí se mezi ně Ahluwalia, Shanel Campbell, Stefan Cooke, Cormio, Charles De Vilmorin, JordanLuca, Mowalola, Yueqi Qi, Rave Review, Gui Rosa, Rui, Bianca Saunders, Collina Strada, Boramy Viguier a Gareth Wrighton.

Foto: archiv Instagramu @gucci

Čtěte dál