Připravte se na rok 2022: Co bude hýbat kosmetickým světem?

Trendy v péči o pleť se mění skoro stejně rychle jako ty módní, jen se tu více než o obaly a způsob nanášení jedná o to, co kosmetické přípravky skrývají uvnitř. Které ingredience se tedy budou v novinkách nejčastěji objevovat příští rok?

Foto: Shuttertock

Jako zákazníci jsme čím dál náročnější a podrobně studujeme složení všeho, co si máme dát na kůži. S tím zároveň roste obliba přírodních, ale i superkvalitních hi-tech ingrediencí a v roce 2022 to nebude jinak. Potvrzuje to rozsáhlý výzkum společnosti Simporter, který zanalyzoval dosavadní novinky na trhu, zmínky na sociálních sítích, zvyky nakupujících i nejhledanější výrazy na internetu.

Které ingredience se podle této analýzy příští rok stanou největším trendem?

Aloe vera

Zvítězilo na plné čáře. Je totiž plné minerálů a má schopnost zklidnit a hydratovat pleť. Známe ho pro jeho extra účinnost při spálení od slunce, ale stejně dobře si poradí i s akné. Vzrůstající oblibě nahrává fakt, že každý tuto rostlinu zná a důvěřuje jí. 

Chia semínka

V kosmetice jsou sice nováčkem, ovšem jinak mají na kontě řadu umístění mezi nejlepšími superpotravinami. Odtud už je k péči o pleť jen malý krůček. Obsahují zdravé tuky, které posilují pleť a podporují její ochrannou bariéru. Ocení je zejména suchá pokožka.

Niacinamid

Niacinamid je forma vitamínu B3 a v kosmetice se celkem běžně používá. Stane se hitem, jakmile ho vyzkouší ti, kdo mají pleť se sklonem k nadměrnému maštění nebo potřebují šetrně dodat hydrataci. Redukuje akné, flíčky, které po něm zůstávají, i zarudnutí.

Ricinový olej

Další přírodní ingredience na seznamu. Ricinový olej je oblíbený antioxidant s antibakteriálním účinkem, který pleti zajišťuje v podstatě kompletní péči. Bojuje totiž proti vráskám, proti pupínkům, dodává vláhu, zklidňuje.

Ani ingredience na dalších čtyřech místech nejsou žádnou velkou novinkou. V kosmetice se už dlouho používají, jen se v příštím roce dostanou blíž pod světla kosmetických reflektorů. Mezi nimi bude vanilka, výtažek ze sóji, ještě větší obliba se předpovídá bambuckému máslu a také mořským řasám, o nichž se hovoří jako o materiálu budoucnosti napříč všemi možnými obory.

Tyto celkem běžné látky z přírody spojuje schopnost hydratace a účinků zpomalujících stárnutí. Zvlášť poslední jmenované řasy obsahují vzácné minerály z oceánu, které redukují záněty. Díky tomu si poradí i se závažnějšími kožními problémy, jako je akné, rosacea nebo ekzémy.

Komu odzvonilo?

Mimochodem, Simporter zmiňuje i ingredience, které už mají to nejlepší za sebou a nějaký zásadní růst už se u nich nečeká. Patří mezi ně růžová voda, jasmín, okurka, včelí vosk, arganový a jojobový olej, rýžová voda, ale i retinol.

Extra tip:

Seznam „trendy“ přírodních ingrediencí nemusíte využít jen tak, že je budete hledat vypsané na obalech kosmetických přípravků. Protože spoustu z nich máte doma v lednici nebo ve spíži, udělejte si z nich masku. Samozřejmě moderním způsobem – přidejte k nim novou speciální bázi Imagination od Foreo, která je vyvinuta tak, aby podpořila účinky jakýchkoli čerstvých surovin.

Čtěte dál