Příprava na Valentýna: Pár triků pro krásnější rty

Upřímně řečeno, rty jsou v zimě velkým tématem i bez svátku zamilovaných. Jak zajistit, aby byly zdravé a krásné?

Foto: Shutterstock

V zimě jsou rty výrazně citlivější než po zbytek roku. Vlivem chladného venkovního počasí a suchého vzduchu v přetopených místnostech se mnohem rychleji vysušují a pálí. Kvůli tomu máme tendence si je olizovat, jenže pak trpí ještě víc, zvlášť když venku mrzne.

Kromě toho v tomto ročním období také méně pijeme, a tak jsou přirozeně ještě méně hydratované než obvykle. Kůže na rtech totiž nemá zdaleka tak vyvinuté regenerační schopnosti jako jinde na těle. Existuje však ještě několik věcí, které kromě toho, že se přestaneme olizovat a začneme víc pít (vodu nebo čaj), můžeme pro zdraví a krásu svých rtů udělat.

Hydratace a výživa

Balzám na rty v každé kapse už asi všichni máme, protože poskytuje okamžitou úlevu. Neměli bychom ho však nadužívat - rty si na něj rychle "zvyknou", a pak bez něj nevydrží ani chviličku. Zkuste tedy balzám používat spíš jako prevenci. Dokud rty netrpí, vydrží delší dobu bez něj.

Přidejte však také jednou týdně peeling, který zbaví rty přebytečné kůže a vy nebudete mít potřebu si ji okusovat, a pusu si tak ještě více ničit. Platí to zvlášť pokud často nosíte rtěnku, která potom déle vydrží.

Mimochodem, i rtěnka by v tomto období měla být především výživná. Jsou-li vaše rty náchylné k podráždění, vzdejte se na chvíli matného finiše, který vysušuje.

Perfektní tvar

Jsou vaše rty příliš úzké nebo nepravidelné? I to se dá napravit. Objem jim dodají dokonce i některé lesky anebo obyčejná konturovací tužka. Chcete-li však něco trvalejšího, zkuste výplně kyselinou hyaluronovou. „Kyselina hyaluronová obsažená ve výplni je látka tělu vlastní, která je zodpovědná za dostatečnou hydrataci a regeneraci rtů. Kromě toho ale takové ošetření umí dodat rtům potřebný objem, zvýraznit jejich konturu a případně vyřešit i problém s drobnou asymetrií,“ popisuje dermatoložka Markéta Majerová z Medicom Clinic.

Jedná se o velmi rychlé ambulantní ošetření, jehož výsledek uvidíte prakticky okamžitě. Dokonalejší ovšem bude přibližně po týdnu, kdy opadne mírný otok rtů a zároveň se výplň ve rtech usadí. Efekt vydrží šest až deset měsíců.

Co se nosí?

Absolutním hitem letošní zimy, který bude plynule pokračovat i na jaře, jsou lesky na rty. Čím zářivější, tím lepší. Vzpomeňte si tedy, jak jste se líčila v dobách Britney Spears, a okopírujte to. Na trhu je čím dál více lesklých textur (naším favoritem je Lip Glow Oil od Dior), ale vyplatí se mít i bezbarvý lesk, kterým osvěžíte i oblíbenou rtěnku. Seženete ho například v prodejnách MAC.

Foto: archiv

Rtěnka, Even Better Pop Lip, Clinique, 680 Kč; lesk na rty, Lip Glow Oil, Dior, 1020 Kč; třpytivá vyživující rtěnka, Rouge Volupté Shine, Yves Saint Laurent, 970 Kč; peeling na rty v tyčince, Kiss'R Lip-Loving Scrubstick, Fenty Beauty, Sephora, 390 Kč.

Čtěte dál