Příprava na léto: Skvělý tip pro domácí pedikúru

Konečně se otepluje a přichází čas otevřených sandálků, pantoflí a dalších letních bot, které nemilosrdně odhalí, v jaké kondici jsou naše paty.

Foto: Shutterstock

Provádíte pedikúru doma nebo s tím chcete začít? Víme, který produkt funguje ze všech nejlépe a zajistí vám nohy hladké jako miminko na docela dlouhou dobu. 

Jde o peelingovou masku Foot Peeling Pack od korejské značky Kocostar, která odstraní suchou a zrohovatělou kůži velmi jemným a šetrným způsobem. Pořídíte ji například na new-flag.cz za 249 Kč (balení obsahuje pět masek). Je to navlékací maska, jejíž použití a celý proces může být na první pohled trochu složitější, ale ujišťujeme vás, že to stojí za to. 

Maska má tvar igelitových bot. Po vyjmutí z obalu je třeba je rozstřihnout - tím, že jsou spojené, je zaručena čerstvost účinných látek, ale také se s nimi lépe manipuluje - nikde nic neteče.

Navléknete je na vyčištěné nohy, upevníte okolo kotníků okolo kotníků pomocí přiložených pásků a necháte působit 90 minut. Hodina a půl má svůj důvod, jak záhy zjistíte. Předem si tedy připravte program, nejjednodušším způsobem, jak takovou dobu vydržet nic nedělat, je samozřejmě binge watching u Netflixu.

Foto: archiv PR

Po uplynutí doby působení masku sejměte a nohy opláchněte. Možná se vám bude zdát, že kůže je sice vláčnější, ale nic zásadního se za tu dlouhou dobu nestalo. Právě v tuto chvíli je třeba si uvědomit, že jde o peelingovou masku, která funguje podobně jako třeba chemický peeling u profesionálů - odstraňuje suchou kůži a odumřelé buňky opravdu důkladně, ale postupně.

Zhruba třetí den po aplikaci se tedy kůže začne loupat. Pravděpodobně po celé ploše nohou, na níž maska působila, ale samozřejmě zejména tam, kde bývá nejsušší. Zároveň platí, že čím sušší nohy máte, tím bude olupování intenzivnější. 

Což je zároveň i výhoda - maska na rozdíl od pemzy a různých pilníků pozná, čeho je třeba se zbavit a co může zůstat, a tak se nestane, že skončíte s příliš obroušenou patou, která pak v uzavřených botách trpí.

Olupování trvá zhruba týden. Můžete mu jemně pomoci ve sprše - určitě ale kůži neškrábejte nehty, jen ji lehce masírujte bříšky prstů. Už po pár dnech je ale jasné, že nová kůže je krásně hladká a jemná. Maska zároveň působí preventivně - nebude tak rychle tvrdnout.

Nevýhodou je samozřejmě celkem zdlouhavý proces - dobře si ho tedy naplánujte a počítejte s tím, že těch sedm dní vaše nohy nebudou zrovna výstavní. O to lépe ale vypadají, když je po všem. Pro ještě intenzivnější efekt můžete za měsíc zopakovat. Za nás rozhodně nejlepší způsob, jak oficiálně zahájit léto.

Čtěte dál