Přehlídky, momenty a zvraty posledních dnů milánského fashion weeku

Máme za sebou předvedení podzimních kolekcí z italské módní metropole. Ne vše však proběhlo dle očekávání.

Foto: IMAXtree

Fashion week v Miláně je součástí svátků všech módních nadšenců. Již jsme vám přinesli dokumentaci kolekcí z prvních dnů, jejichž součástí byly například značky Max Mara, Prada, Moschino či Fendi nebo Versace. Poslední dny přinesly další významná a zvučná jména módní branže. Bohužel ale také nastal zvrat, kterého se všichni báli. I tyto oslavy módy zasáhl všemi již známý koronavirus a návrháři byli nuceni udělat určitá opatření. 

Ačkoliv první polovina proběhla v "klidném" duchu, ta druhá bohužel nikoli. Zákeřný koronavirus, který zasáhl celý svět, má na milánskou módní metropoli větší vliv, než se očekávalo. To má za následky uzavření města v pondělí 24. února. Šíření tohoto viru bohužel také ovlivnilo představení kolekcí módních velikánů včetně Giorgia Armani, který přehlídku nerušil, ale byl nucen ji uzavřít před veřejností. Modelky tedy kolekci předvedly před prázdnou arénou a vše se pouze vysílalo online. I tak Giorgio Armani neochudil diváky o svou účast a na konci přehlídky se poklonil virtuálnímu publiku. A co kolekce posledních dnů týdne módy v Miláně přinesly? 

Angona

Salvatore Ferragamo

Bottega Veneta

Missoni

Boss

Philipp Plain

Giorgio Armani

Dolce & Gabbana

Ports 1961

Doufejme, že další týden módy, který již započal v Paříži, bude probíhat bez jakýchkoliv komplikací a spokojeně si užijeme další příval novinek pro podzim/zimu 2020. Sledujte nás pro více informací. 

Čtěte dál