Představení zásadních kousků zimní kolekce Mirky Talavaškové

Zaměřujete se na české módní návrháře? Pak by vám toto nemělo uniknout.

Foto: archiv Talabaya 

Módní návrhářka Mirka Talavašková má za sebou již několik úspěšných kolekcí, ať už pod svým jménem či novou značkou Talabaya. Poslední zimní kolekce není vyjímkou a my jsme byli u představení těch nejzásadnějších kousků!

Mirka Talavašková je jedna z předních českých módních návrhářek. Dala si za cíl, dát ženě jistotu kvality, oděv vyzdvihující její osobnost a svobodu v rozhodování. Toho se snaží docílit střídmou elegancí, kterou vytváří především z luxusních materiálů. Získala dokonce několik ocenění mezi kterými je například Top Styl Designer a byla dokonce nominována na cenu Czech Grand Design. Má za sebou již práci pro luxusní krejčovství DELOR, několik vlastních kolekcí a nyní se věnuje svému projektu Talabaya, z něhož je také právě zmíněná zimní kolekce.

Foto: archiv Mirky Talavaškové 

Talabaya, značka kterou Mirka založila před rokem a půl, představuje modest módu v sofistikované podobě. Kombinuje eleganci, luxusní zpracování a materiály typické pro arabskou módu s evropskými střihy, detaily a prvky. Její modely jsou vzájemně kombinovatelné, jednoduché a nadčasové. Mirka má zákaznice napříč kontinenty a kulturami. 

Kolekce podzim/zima 2019 je zobrazení kontrastu našeho života. Ať už se jedná převzetí do barev, materiálu či střihu. Je velmi kombinovatelná a nositelná pro různé příležitosti. “Tmavá versus světlá, přírodní versus syntetické. Černé a bílé kabáty, saka, šaty, sukně, a košile z kašmíru, hedvábí, viskózy a polyesteru reflektují kontrasty ve všech aspektech našich životů,” popisuje svou aktuální kolekci Mirka. Tuto barevnou kombinaci doplňuje pudrově růžová a pár kousků vyniká v krásně jemné žluté. Nechybí samozřejmě typický znak - "falešné" límečky. 

Přesto, že je kolekce zimní, obsahuje také nejedny šaty z různých materiálů a barev. Jsou převážně dlouhé délky, elegantnost a ženskost jim nechybí. Mirka se dokonce nebála vysokého rozparku, který se ale samozřejmě dá lehce zakrýt kabátkem, ze stejné kolekce. Vše je velmi promyšlené a unositelné jak zde, v Evropě, tak v arabské kultuře, kterou se Mirka inspirovala. Na své si přijdou milovníci elegance, ale také sportovních kousků. Variabilnost je veliká. K šatům z této kolekce ráno do práce můžete vzít botasky a večer se pouze přezujete do podpatků a můžete vyrazit do víru města. 

Foto: archiv Mirky Talavaškové 

Mirka Talavašková je jedna z velmi uznávaných návrhářek v oblíbeném modest trendu. Ten se čím dál více roziřuje, především v Evropě a Americe. “Trend modest fashion získává celosvětově na popularitě v reakci na přehnanou nahotu na módních molech a červených kobercích,” komentuje Mirka a doplňuje: “Vrací respekt ženám, které se odmítají oblékat vyzývavě.”

Tato módní návrhářka ví, za čím si stojí. To dokazuje také svou kolekcí podzim/zima 2019, která je dostupná online, v obchodě Vidda (E. Krásnohorské) nebo Vidda fashion & living concept stre ve Westfield Chodov.

V galerii se můžete podívat na další zásadní kousky této kolekce.

Čtěte dál