Pražský fashion week se v březnu uskuteční na magickém místě

Mercedes-Benz Prague Fashion Week oznámil místo i datum konání jarní edice.

Foto: archiv MBPFW

Již tradičně se módní přehlídky fashion weeku odehrávají pokaždé na odlišných, někdy i nečekaných místech. Lokace většinou nejsou prvoplánově spojované s módou a často se jedná o místa, kam by se veřejnost jinak nedostala. MBPFW se tak v posledních šesti letech snaží revitalizovat a kultivovat význačné pražské lokace.

„Naší snahou je zavést návštěvníky do významných pražských budov a lokalit, které v minulosti ztratily svůj původní význam a účel,“ říká ředitel MBPFW Lukáš Loskot.

Letos se Mercedes-Benz Prague Fashion Week FW20 se uskuteční od 13. do 20. března 2020 v areálu kláštera sv. Gabriela v Holečkově ulici na pražském Smíchově. Fashion week tak návštěvníky přivede do bývalého řeholního domu benediktinek.

„Mercedes-Bez Prague Fashion Week představuje Prahu jako atraktivní destinaci pro módní publikum. Akci se pravidelně daří přitáhnout pozornost mezinárodních médií, a zviditelnit tak Prahu jako centrum kreativity atraktivní zejména pro kulturně založené publikum. Prostřednictvím doprovodného programu se akce zúčastňují galerie, concept story a kavárny v jednotlivých městských částech, a za to si MBPFW podporu města zaslouží,“ říká Hana Třeštíková, radní hlavního města Prahy.

Čtěte dál