Prague Fashion Week je tu! Co musíte vidět?

Další ročník oslavy české módy startuje už tento pátek. Podívejte se, co z programu nesmíte vynechat.

Foto: archiv MBPFW / Mojmír Bureš

Prezentace kolekcí na sezónu jaro/léto 2019 začíná v pátek 31. 8. a potrvá až do pátku 7. 9.

Slavnostní zahájení Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku se bude konat 31. srpna a to ve velkém stylu. V Harper’s Bazaar stylu! První oficiální akce zářijové edice pražského týdne módy nese název MUMM & MBPFW party curated by Harper’s Bazaar. Bude to nezapomenutelné, slavnostní, elegantní  a chic. 

Kompletních program všech přehlídek i doprovodných akcí najdete na mbpfw.com. V rámci čtyř přehlídkových dní se od soboty 1. do úterý 4. září představí 15 českých a slovenských autorů a značek a dva vysokoškolské ateliéry. Můžete se těšit na přehlídku Adama Kosta, Denisy Nové, Jana Černého, Michaela Kovačika, Pavla Brejchy, Terezy Vu, Zuzany Kubíčkové, autorských dvojic ALTER ERA, CHATTY a LAFORMELA. Svou první samostatnou přehlídku odprezentuje vítěz soutěže VAN GRAAF Junior Talent 2018 Martin Kohout, dále návrhářka Dominika Kozáková, tvůrčí trojice Krnáč, Babicová, Coufalová a také studenti Ateliéru designu oděvu zlínské Univerzity Tomáše Bati. Na molo se vrací také Ateliér designu oděvu a obuvi pražské UMPRUM, slovenská Nehera a značka Blažek.

Foto: archiv MBPFW / Martin Faltejsek

Tento ročník je výjimečný také počtem zahraničních účastníků, který je největší v celé historii Prague Fashion Weeku. Budete se moci seznámit s módní tvorbou z Nizozemska, Španělska i Japonska v podání deseti zahraničních tvůrců.

Redakce časopisu Dolce Vita ve spolupráci s nezávislým odborníkem Rachidem Naasem připravila přehlídku vybraných absolventů akademie ArtEZ (mimo jiné almy mater designérského dua Viktor & Rolf). Výjimečným zážitkem bude zajisté také show současné španělské senzace Outsiders Division, extrovertní značky, za níž stojí trojice návrhářů David Mendez Alonso, Alberto Perancho a Ales Gallifa. Díky spolupráci mezi pražskou UMPRUM a tokijskou Bunka Fashion Graduate University bude v Praze představena tvorba talentovaných absolventů z této japonské akademie.

A kde se budou všechny přehlídky konat? Stejně jako minulou sezonu je hlavní lokalitou impozantní barokní Clam-Gallasův palác v centru města. Právě zde se odehraje většina přehlídek. Site-specific show Zuzany Kubíčkové budete moci obdivovat v Galerii Rudolfinum a open-air přehlídku Jana Černého na Letenské pláni.

Z doprovodného programu si nenechte ujít #jetovtobě Future Fashion Workshop zaměřený na oděvní materiály budoucnosti. Tato akce je vhodná jak pro módní profesionály, tak pro ty, kdo o kariéře v módním průmyslu teprve začínají uvažovat.

Kompletní program a všechny potřebné informace najdete na www.mbpfw.com, vstupenky koupíte prostřednictvím portálu GoOut.

Čtěte dál