Poznejte vlajkovou loď značky Huawei v podobě luxusního notebooku MateBook X Pro

Špičkový notebook z nové generace od Huawei s bezrámečkovým displejem poskytuje uživatelům novou dimenzi práce na více zařízeních, vylepšení v oblasti zabezpečení, dostatek výkonu pro každého a mnohem více. Představujeme vám novinku Matebook X Pro.

Foto: archiv značky 

Notebook se stal již každodenní součástí našeho života téměř většiny z nás. Každý ho využíváme na jiné účely a podle toho si také vybíráme TEN pravý. Horší je, když nastane situace, že bychom našeho nového technologického kamaráda rádi využívali jak na práci, tak zábavu a musíme se rozhodnout, kterým funkcím dát přednost. Navíc je zde, především u nás žen, zásadní otázka designu a barvy. Toto rozhodování za vás nyní pravděpodobně vyřeší novinka od značky Huawei, kterou je notebook nové generace MateBook X Pro. Ten má dokonalý elegantní design a nabízí nespočet nových technologických vychytávek, které vás budou nejen bavit, ale usnadní vám vaši práci.  

Koncept minimálních rámečků displejů je mezi výrobci notebooků aktuálním trendem designu špičkových přenosných PC. Aby společnost Huawei nabídla tuto charakteristiku také zákazníkům v České republice, byla nová generace MateBooku X Pro s FullView displejem představena i pro český trh a na konci července byla také uvedena do prodeje. To ale rozhodně není vše, co tato horká novinka nabízí. 

Trendy minimální rámeček 

Bezrámečkový Fullview displej nyní zabírá úctyhodných 91 % čelní plochy víka notebooku a honosí se věrnou reprodukcí barevného spektra s RGB a vysokým jasem. Jeho poměr stran se také přizpůsobil aktuálním trendům mezi prémiovými zařízeními zaměřenými na produktivitu a díky hodnotě 3:2 a 3K rozlišení má uživatel k dispozici více prostoru pro data, která potřebuje vidět. Pomyslnou třešničkou na dortu je skutečnost, že displej je také dotykový a nabízí tedy mnohem více možností intuitivního ovládání. 

Fullview displej vlajkové lodi Huawei MateBook Pro je lákadlem pro všechny, kteří si nenechají ujít nejpokročilejší technologie dnešní doby a je pro ně důležité, aby jejich zařízení vyjadřovala jejich životní styl, ke kterému patří jít s trendem doby.

Foto: archiv značky 

Výkon a baterie pro nejnáročnější

MateBook X Pro nabídne kromě generačních vylepšení v oblasti hardwaru, kde se v ultra tenkém kovovém těle notebooku představí například desátá generace procesorů Intel Core i7, které sekunduje 16 GB operační paměti a obrovský 1TB SSD disk, i mnoho dalších vylepšených prvků.

Zásadní užitnou a pozitivní hodnotou je také vysoká kapacita baterie, která notebook hravě provede celým pracovním dnem a případně ještě polovinou dalšího. Už nebudete muset nosit nabíječku všude s sebou nebo se bát, že se vám notebook vybije a vy se budete doprošovat v kavárně, kam jste si přišli dát příjemný "home office", zda náhodou nemají nabíječku a nezachrání vás.  Kdyby ale baterie přece jen nestačila a kapacita kabelky vám to dovolila, vezmete s sebou 65W adaptér s USB-C, který počítač zvládne velmi rychle dobít do plné kapacity.

Profesionální výkon a baterii s dlouhou výdrží ocení nejen manažeři, technologičtí fandové si s vlajkovou lodí Huawei užijí při editování náročné grafiky a s dedikovanou grafickou kartou NVIDIA získají nástroj i pro účast na herní scéně.

Bezpečnost jako priorita 

Protože bezpečnost uživatelů je jedním z nejdůležitějších aspektů mobilních zařízení, Huawei MateBook X Pro je vybaven čtečkou otisků prstů v zapínacím tlačítku. Koncept snadno dostupného zabezpečení můžeme již znát z chytrých telefonů, kde se za dlouhá léta výborně osvědčil, a i technologie se posunuly dopředu, takže v MateBoocích Huawei naleznete čtečku otisků prstů, která svou rychlostí a spolehlivostí ohromí i uživatele chytrých telefonů. Ke svým datům se tedy dostanete doslova na jeden dotek. Pokrok, pohodlí a zabezpečení v jednom. 

Foto: archiv značky 

„Ve všech našich nejnovějších MateBoocích jsme při jejich vývoji kladli velký důraz na to, abychom přišli se způsobem zabezpečení, který bude pro uživatele příjemný a přirozený. Proto jsme se rozhodli jít cestou integrace čtečky otisků prstů do zapínacího tlačítka. Z chytrých telefonů jsme si všichni zvykli, že odemykání zařízení je součástí zabezpečení, ale přestože uživatelé si uvědomují důležitost zabezpečení svého notebooku, nechtějí obětovat své pohodlí. Vyšli jsme jim tedy vstříc,” říká Vojtěch Doležal, produktový manažer pro Huawei PC.

MateBook X Pro jako zařízení určené pro nejnáročnější uživatele podporuje díky operačnímu systému Windows 10 Pro také širokou škálu pokročilých funkcí pro profesionální využití. Společně s Huawei Share, nástrojem pro sdílení souborů a práci na více zařízeních Huawei najednou, je MateBook X Pro vynikajícím zařízením pro všechny, kdo chtějí pracovat efektivně a zároveň se nechtějí omezovat po stránce výkonu a funkcí. Znáte ten moment, kdy máte rozdělanou práci na notebooku, ale vy již musíte nutně odejít nebo vám například dochází baterka. Tak či tak se musíte práce na počítači vzdát, ale potřebujete vše dodělat. Stačí vše jednoduše nasdílet na vaše další Huawei zařízení, ať už se jedná o chytrý telefon či tablet, a můžete s klidem pokračovat na cestách. 

Může být váš

Podobně jako ostatní modely nové řady notebooků Huawei bude i MateBook X Pro v prodeji již od 27. července 2020 a jeho doporučená prodejní cena je 49 999 Kč. Společnost Huawei si připravila také exkluzivní dárek v podobě chytrého telefonu Huawei P40 Lite, který jako bonus přidá všem, kdo si koupí nový MateBook X Pro v prvních týdnech prodeje. Budete tak moci využívat veškerých funkcí, které tato chytrá dvojice nabízí. 

Další videa