Poznejte omlazující účinky přírodních olejů

Mnoho z vás už jistě slyšelo o blahodárných účincích přírodních olejů, jako jsou například kokosový či arganový. Co však takový makový, opunciový či lněný? Proč by právě tyto oleje (lokálních výrobců) neměly chybět ve vaší domácnosti?

Oleje obecně chrání naši pleť, tudíž je skoro nemožné šlápnout vedle. Mohou pronikat hluboko do pokožky a pomáhat při hydrataci, ale zároveň vylučovat toxiny a jiné špatné látky. Některé dokonce pomáhají posilovat naši vlastní přirozenou kožní bariéru. Který tedy vyzkoušíte vy?

Makový olej

Foto: archiv Instagramu @havlikova_prirodni_apoteka

Makový olej přirozeně čistí naši pokožku, obsahuje mnoho antioxidantů, jako je vitamin E a A, které dodávají pokožce klíčovou hydrataci a podporu proti stárnutí.

Potenciální výhody makového oleje můžete využít aplikací malého množství přímo na pokožku nebo přidáním několika kapek do kosmetických přípravků, které běžně používáte (krémy, mýdla či výrobky pro péči o vlasy). Jako bonus může lžička tohoto oleje před spaním pomoci v léčbě nespavosti. Pamatujte však, že někteří lidé mohou mít na makový olej alergii. Před nanesením na větší plochy tedy nejprve otestujte na vaší pokožce malé množství.

Za nákupem makového oleje jděte k renomovanému zdroji. Některé produkty z makového oleje totiž mohou být kombinovány s jinými přísadami. Pečlivě zkontrolujte, že se jedná o stoprocentní za studena lisovaný makový olej.

Opunciový olej

Foto: archiv Instagramu @purityvision

Navzdory svému historickému původu zažívá opunciový olej za poslední dobu boom mezi anti-aging produkty.  Možná je to kvůli zastrašujícímu botanickému původu nebo obtížnosti výroby, ale ať tak či onak, měly bychom všechny uvažovat o přidání oleje ze semen opuncie do naší rutiny v péči o pleť.

Tento olej má vysoké antioxidační a regenerační vlastnosti, díky kterým přirozeně bojuje proti vráskám a předčasnému stárnutí pokožky. Je bohatý na vitamín E a je účinný v boji proti volným radikálům. Výsledky několika výzkumů naznačují, že obsah opunciového oleje může také snížit zánět kůže a zabránit jejímu poškození.

Lněný olej

Foto: archiv Instagramu @zestodoly

Lněné semínko je ceněno díky obsahu zdraví prospěšného tuku a pravděpodobně ho také znáte z kuchyně. Co však takový lněný olej? Ten je totiž také skvělým pomocníkem v péči o vnitřní krásu našeho těla. Je úžasným antioxidantem a bojovníkem s volnými radikály. Doporučují se 2–3 lžičky denně, avšak pokud by vám nevyhovovala jeho chuť, můžete ho aplikovat i přímo na pleť, pro lepší vstřebatelnost ji před nanesením jemně navlhčete. 

Pokožka vyživovaná lněným olejem vypadá jasněji a hladce s méně jemnými liniemi a vráskami. Je prospěšný pro léčbu suché svědivé pokožky, protože esenciální mastné kyseliny zabraňují vysychání pokožky a udržují ji hydratovanou.

Čtěte dál