Poznejte blíže tvůrkyně uměleckých limitovaných obálek Harper's Bazaaru

Oslovili jsme české umělkyně a požádali je, ať vytvoří obálku Harper’s Bazaaru inspirovanou ženami. Vznikla tak čtyři díla představující ženskou sílu ve všech možných podobách.

Dnes je to již týden od uvedení limitované edice uměleckých obálek, které byly vytvořeny speciálně pro dubnové číslo Harper's Bazaaru. To je věnované umění a také tématu Fifty fifty - polovina světa patří ženám. Pokud stále nemáte své vydání, objednávat můžete online nebo pomocí SMS. 

Jak jsou podle Marii Makeevy ženy zastoupeny v galeriích, jakou inspiraci má nyní Veronika Drahotová nebo co k tvorbě obálky Harper's Bazaaru inspirovalo Vendulu Chalánkovou? Na to nám umělkyně odpověděly v krátkých videích. Bohužel, z důvodu pobytu ve Velké Británii, jsme nyní neměli možnost tvorby videa také s talentovanou umělkyní a autorkou třetí obálky Mílou Fürstovou. Věříme ale, že její tvorba mluví za vše. 

Maria Makeeva
Foto: archiv Marii Makeevy
Maria Makeeva

Novinové články i dětské knížky, velké grafické listy i drobná papírová přání... Maria Makeeva je ilustrátorka, pro kterou je typický jemný, něžný pohled na svět, který si uchovává, i když ilustruje těžká témata.

Pro obálku od Marii Makeevy posílejte SMS ve tvaru HBA JMENO PRIJMENI ULICE C.P. MESTO PSC na číslo 90211 či zakupte online. Pro toto vydání nikam nemusíte. Objednávat můžete z pohodlí domova a s poštovným zdarma!

Koupit

Veronika Drahotová
Foto: Matúš Tóth
Veronika Drahotová

Když s tématem pracovala, vytvořila několik variant. Umírněnou, tlumenější verzi, i její nebojácnou obměnu. Protože – jak říká – někdy je dobré to přehnat. „Jsem ráda, že jste si v redakci vybrali kompozici s výraznou, až extrémní barevností. Protože ta vyjadřuje odvahu" říká Veronika Drahotová, autorka druhé umělecké obálky. 

Pro obálku od Veroniky Drahotové posílejte SMS ve tvaru HBB JMENO PRIJMENI ULICE C.P. MESTO PSC na číslo 90211 či zakupte online. Pro toto vydání nikam nemusíte. Objednávat můžete z pohodlí domova a s poštovným zdarma!

Koupit

Míla Fürstová
Foto: archiv
Míla Fürstová

Přestože Mílu Fürstovou většina lidí zná jako autorku grafiky z obalu desky Coldplay, ve svém umění oslavuje ženy již odjakživa. „Věřím v respekt. Chci být respektována jako žena, umělkyně, matka, jako člověk," říká Míla. 

Pro obálku od Míly Fürstové posílejte SMS ve tvaru HBC JMENO PRIJMENI ULICE C.P. MESTO PSC na číslo 90211 či zakupte online. Pro toto vydání nikam nemusíte. Objednávat můžete z pohodlí domova a s poštovným zdarma!

Koupit

Vendula Chalánková
Foto: Martina Oravcová
Vendula Chalánková

Vendula Chalánková je proslulá svými cynickými kolážemi, prošpikovanými černým humorem. Pracuje ale s různými médii – jednou vyšívala textovky operátorů, jindy malovala šanony nebo solární panely. Rozhodně jí patří titul nejvtipnější české umělkyně a jejímu humoru rozumí i Národní galerie, která ji zařadila do svých sbírek.

Pro obálku od Venduly Chalánkové posílejte SMS ve tvaru HBD JMENO PRIJMENI ULICE C.P. MESTO PSC na číslo 90211 či zakupte online. Pro toto vydání nikam nemusíte. Objednávat můžete z pohodlí domova a s poštovným zdarma!

Koupit

Další videa