Povinná četba: Dívka s tetováním na zádech

Kniha šitá na míru chladným večerům.

Amy Schumer, věhlasně známá americká blonďatá komička s na první pohled malou, zato pěkně prořízlou pusou. Podivuji se nad tím, že pořád ještě hodně ženám toto jméno nic neříká, nebo ho jen tak někde slyšely, ale to je vlastně vše... No, myslím, že v tom případě je na čase si Dívku s tetováním na zádech pěkně představit. Protože na to nikdy není pozdě!

Foto: archiv PR

Kniha plná kvalitního humoru (rozuměj ostrovtipu, jímž se Amy proslavila), a zároveň velmi emočně vypjatých momentů je přesně to, co se absolutně hodí pro aktuální období a jemu příslušné klima.

Amy dostala už před více než rokem super nápad vydat knihu. Ač tvrdí, že o memoáry rozhodně nejde, dala do 351 stran textu velkou část svého života. Stěžejní zkušenosti, ať už jde o ty nejhezčí okamžiky, největší trapasy, anebo hrůzy které nikdo nechce zažít. Stejně jako my zástavá i pětatřicetiletá stand-up komička názor, že není téma, o kterém by se nemělo mluvit. Proto se v této knize dočtete o násilí na ženách, násilí obecně i roztroušené skleróze. Aniž byste pak měli pocit, že taková témata Amy zlehčuje, o pár řádků pod tím vás probere historkou o tom, jak prožila nejhorší rande svého života či nejsilnější orgasmus.

Není moc knížek, u kterých by se lidé upřímně nahlas smáli, a za chvilku jim zase naopak ukápla slza. Tady je dost vysoká pravděpodobnost, že se vám to stane. Opakovaně. Dobrá literatura se pozná především tak, že vyvolá silné emoce. Here we go!

Kromě toho všeho na jejím přebalu najdete i názor amerického Harper's Bazaar: „Dívka s tetováním na zádech je knihou až alternativně meditativní, velmi sexuálně otevřenou a k popukání vtipnou. Je to text, který vás chytí za srdce, ale taky pořádně znepokojí. Amy Schumerová si rozhodně nebere servítky a vždy je až šokujícím způsobem upřímná a autentická. Pojďte si s ní užít její hrbolatou životní cestu, která ji dovedla až sem.“

P.S.: My se těšíme, až bude Amy devadesát, protože teprve pak prý hodlá napsat pořádné memoáry. A to bude něco!

Čtěte dál