Pop-up české módy a designu Má Vlast EDIT za pár dní otevře již třetí edici

Ať už sháníte pod stromeček blízkým něco z lokálního trhu, chcete udělat radost sami sobě, nebo se zkrátka chcete pouze pokochat talentem místních designérů, zaškrtněte si v kalendáři dny od 2. do 4. prosince, kdy se již potřetí koná pop-up Má Vlast EDIT, tentokrát s podtitulem Vánoční příběh.

Foto: Filip Drábek

Vánoční čas se blíží, což znamená kromě chaotických obchoďáků a zimy také krásné světelné výzdoby, svařené víno a horkou čokládu a samozřejmě i nákupy dárečků. Jak pro vás, tak pro vaše blízké. Jednou z nejlepších variant je zaměřit se na lokální trh a skvělou příležitostí, jak poznat více designérů na jednom místě, je pop-up Má Vlast EDIT.

Red Salon x Má Vlast

Pop-up má za sebou již dva úspěšné termíny a od čtvrtka 2. 12. do soboty 4. 12. nás v kadeřnickém salonu Red Salon čeká již třetí. Tentokrát sice v menším rozsahu, ale zato s krásnou vánoční tematikou a nebude chybět ani skvělá atmosféra. A jaká barva vás ve spojení s Vánoci a také místem konání okamžitě napadne? Ano, je to tak, červená. „Červená barva je odvážná, energická, vášnivá a plná vizuálních podnětů. Red je jiná realita,“ říká Jana Šafářová a Mirka Hajdová o spojení barvy s Red Salonem. Přesně to inspirovalo i třetí edici pop-upu Má Vlast. Salon, jehož interiér připomíná částečně filmovou scénu, částečně dívčí budoár, bude úžasným novinkám designérů tvořit dramatickou kulisu. Přijďte se na chvilku ztratit v kouzelné vánoční pohádce!

Foto: Filip Drábek

Na co se můžete těšit? 

Třetí edice bude zaměřena především na šperky, doplňky a drobnosti. K dostání budou jedinečné kolekce známých i začínajících českých a slovenských umělců, kterých každým dnem přibývá. Rozhodně bude z čeho vybírat a na své si přijdou i zastánci udržitelnost, na kterou pořadatelé kladou velký důraz. 

Mezi šperkaři bude například Ondřej Stára, Eva Brzobohatá, Nikol Hanzelová a Barbora Hanke. Doplní je kabelky Loro Oro, aromalampy a přírodní olejové parfémy 27ASCENT, objekty studia KAKAO, keramika Karolíny Kučerové a módní kolekce Venduly Šulanové a Terezy Rosalie Kladošové. 

Ty však nebudou jedinými zástupkyněmi módy. Přidá se k nim i Klára Nademlýnská, která zde poprvé dá k prodeji svou úplně první pánskou/unisex kolekci nazvanou MAT MARS, kterou představila na Designbloku. 

A mezi módními novinkami zde uvidíte také první módní kolekci navrženou Darou Rolins. Zaměřila se na nyní velmi populární denim, a proto kolekci nazvala DENIM by DARA. Vyjadřuje její vášeň k módě i neodmyslitelnou roli denimu v jejím šatníku. Představuje nadčasové kousky z bio bavlny vyrobené v Itálii technikou „detox denim“ s vyloučením toxických materiálů, a tudíž bez zbytečné zátěže pro životní prostředí. 

Čtěte dál