Pokračování filmu Call Me By Your Name… Bude!

Stačilo mu několik měsíců, aby se stal kultovním. A prý se můžeme těšit na díl č. 2

Foto: Getty Images

Režisér filmové adaptace knihy Call Me By Your Name Luca Guadagnino se svěřil ještě před uvedením díla do kin, že by rád natočil pokračování snímku, který byl později nominován na Oscara.

V rozhovoru pro Vulture řežisér Guadagnino uvedl, že už při premiéře na Sundance Film Festival začal přemýšlet o rozvinutí dějové linky příběhu. „Až do té konkrétní chvíle při premiéře jsme si plně neuvědomil, že si hlavní postavy i jejich vztah zaslouží hlubší prozkoumání,“ popisuje Guadagnino.

Guadagnino dále rozvedl svoji představu o druhém dílu. Rád by pokračoval ve vyprávění a dotkl se několika fází života dvou hlavních postav Olivera a Elia. „Na konci knihy je 40 stránek, na nichž je popsáno 20 následujících let životů Elia a Olivera. Vnímám to jako pobídku autora románu André Acimana k tomu, vyprávět dál,“ uvedl pro The Hollywood Reporter Guadagnino.

K dohadům, jestli se sequel gay romance natočí, se herec Armie Hammer, který ztvárnil postavu Olivera, staví pozitivně a prohlásil, že přípravy jsou již v pohybu. Druhý díl by se měl odehrávat v raných 90. letech, přibližně pět let po prvním setkání hlavních hrdinů, a měl by se dotknout tématu tehdejší epidemie AIDS. „Pokračování bude! Už nyní na tom lidé z týmu pracují a snaží se, aby bylo natočeno,“ prozradil Hammer v rozhovoru pro Variety. „Kolik toho vím a co mohu říci, to jsou dvě hodně odlišné věci. Informací mám hodně, ale prozradit je nemůžu, zatím…“

Snad jsou zprávy pravdivé a sequel se opravdu natočí. Tak krásný a kvalitní snímek, který si získal oblibu jak u diváků, tak u kritiků a odborné veřejnosti, si pokračování rozhodně zaslouží!

Čtěte dál