Pohádka moderní doby

Na začátku léta jsem vyrazila s Amazing Places na Lipno, svěřili mi svůj instagramový účet a mým úkolem bylo užít si to na maximum. V klidnější části Lipna, na kraji šumavského ná-rodního parku stojí unikátní místo, ze kterého už nebudete chtít odjet - apartmánový hotel Knížecí cesta.

Rozkládá se v několika předělaných budovách z poloviny 18. století. Díky citlivě provedené rekonstrukci, vkusně zařízeným pokojíčkům a dokonalé péči se nebojím říct,že jsem tady našla jeden z opravdových českých rájů.

Foto: Zdenka Tomis

Apartmány, které najdete v obci s pohádkovým jménem Bližší Lhota, mají úplně všechno, co jen můžete potřebovat. Nabízí absolutní pohodlí, kompletně zařízenou kuchyni, perfektně fungující wi-fi, díky níž můžete po večerech klidně sledovat i Netflix, a hlavně estetické žně. Spojit moderní styl s prvky, jaké pamatujete z dětství od babičky, není jednoduché, ale tady se to povedlo na jedničku.

Foto: Zdenka Tomis

A pak je tu ta všudypřítomná pohoda. Lodička na rybníku čeká, kdy ji přijdete vyzkoušet, občas vyskočí jeden ze 120 pstruhů a připomene, že můžete zkusit štěstí a jednoho si ulovit a poté ugrilovat. O kousek dál stojí sauna s luxusním výhledem na celé Lipno. Obrovská zahrada i nádvoří, které apartmány spojuje, nabízí spoustu míst, kde si můžete ráno vychutnat snídani, odpoledne kávu, nebo si prostě jen tak posedět a třeba si číst. Kdybyste se náhodou nudili, půjčte si elektrokolo, paddle surf nebo nafukovací motorový člun.

Foto: Zdenka Tomis

Jedinečné kouzlo tomuhle místu ale dodává až profesionální, a zároveň velmi milý přístup místního personálu. Udělají, co vám na očích vidí, je znát, že mají hodně práce a je jich tu málo (tímto se přimlouvám za posilu), přesto se ale usmívají, neustále se ptají, jestli máte všechno. Když pak na ráno ještě napečou domácí bábovku, začnete se vážně cítit jako doma. Možná lépe.

Foto: Zdenka Tomis

Nechtělo se mi odtud. Chtěla jsem se ještě další den toulat kolem Lipna, udělat si další výlet Šumavou, kterou miluju. Představovala jsem si, jaké by to bylo tady žít. Nakonec jsem na Knížecí cestě zůstala alespoň o den déle, a už plánuju, kdy se vrátím. Vsadím se, že to budete mít podobně.

Jen malá rada na závěr - jestli si tady chcete odpočinout a strávit čas spíš sami se sebou než s rodinkami na dovolené, počkejte s tímhle výletem až po prázdninách. Když se vám ještě povede vyrazit ve všední den a nikoli o víkendu, budete mít Knížecí cestu jen pro sebe.

Čtěte dál