Podzimní hudební melancholie - 4 nové české desky, které stojí za si poslechnout

Které české kapely vám zpříjemní podzimní večery?

Foto: archiv PR

Na české hudební scéně se v poslední době zjevilo hned několik nových alb, která jsou jako stvořená pro chladné podzimní dny, kdy slunce zapadá až příliš brzy a za oknem se honí spadané listí. Zamotejte se do deky, uvařte si čaj a pusťte si tyhle čtyři novinky.

Never Sol: Chameleo
Foto: archiv PR
Never Sol: Chameleo

Talentovaná producentka a zpěvačka Never Sol alias Sára Vondrášková vydává nové album Chameleo po pěti letech po svém velmi vřele přijatém debutu. Na nové desce dál rozvinula svůj styl, který sama označuje jako “melancholic slow synth darkpop”. "Během posledních pár let jsem se víc a víc zapouštěla a utvrzovala v tom, co moje hudba je, a jak zní. Hledala jsem nástroje, jejichž prostřednictvím se budu moci co nejvěrněji vyjádřit, učila se produkci a práci se syntezátory, " říká k tvůrčímu procesu Never Sol. Album zpěvačka představila singlem Zoe, ke kterému vznikl i klip natočený na jejím oblíbeném Strahově.

Mayen: So Far So Good
Foto: archiv PR
Mayen: So Far So Good

Dream popová pětice, kterou vede hudebník a textař Lukáš Vydra, vydala svou první studiovou desku So Far So Good, na které najdete šestici převážně milostných písní. Desku kluci nahrávali v Berlíně během velmi intenzivní týdenní hudební session a na zvuku je jejich zapálení znát.

Čáry života: Stínítko
Foto: archiv PR
Čáry života: Stínítko

Pokud jste měli rádi kapelu Fiordmoss, pak nebudete zklamáni z projektu Čáry života Jana Boroše, jedné poloviny nyní již neexistující skupiny. Z rozpadu Fiordmoss radost nemáme, ale album Stínítko s niternými českými texty tuto ztrátu bohatě vynahrazuje. Boroš písně pro album tvořil šest let a poslouchají se jako deník.

Billow: Maps
Foto: archiv PR
Billow: Maps

Praha, Veselí nad Moravou, Varšava, Seattle a malebná zákoutí Bílých Karpat. Tam všude se natáčela deska pětičlenné kapely, která se před pár lety rozpadla, aby se nakonec dala znovu dohromady. Křehký zpěv Lenky Slovákové doplňují kytarové vybrnkávačky a syntetizátory. Bude vám z toho krásně smutno. 

Čtěte dál