Podlehněte účinkům peelingu

Čištění pleti je důležitý proces, který by žádná žena neměla podceňovat. Jedním z mnoha kroků je peeling. Jaký druh zvolit, proč a jak často ho praktikovat?

Foto: archiv Harper's Bazaar US

Je vaše pleť zašedlá a bez života? Máte pocit, že všechny skincare produkty, do kterých investujete, nefungují? Je to jednodušší, než si myslíte - vraťte se na začátek. Tedy k řádnému vyčistění pleti. Pokud z pleti nedostanete kromě make-upu především starou kůži, nepomůže ani ten nejdražší krém. Jednoduše se produkt nemá kudy do pleti dostat. Nejlepším pomocníkem k dokonale čisté pleti připravené na boost séra a krému je peeling.

Jak často peeling aplikovat a jaké druhy peelingů existují?

V dnešní době maskné a pleti pod rouškou, která nedýchá, toužíme všichni především po zdravé a svěží pleti. Co si vybavíte, když se řekne peeling? Určitě klasický zrníčkový peeling tzv. mechanický peeling. Ten každá žena určitě zná. Je jich však několik druhů a každý z nich má jiné benefity a pleť exfoliuje jiným způsobem. Peelingy se dělí na mechanické, enzymatické a chemické. A nesmíme opomenout oblíbené pomocníky - peelery na pleť.

1/ Mechanický peeling

Peeling mechanický je ten nejběžnější, který každá žena vyzkoušela, vlastní a může si i doma vyrobit. Jsou v něm obsažena nejrůznější zrníčka, která pleť obrušují. Slovo mechanický samo napovídá, že si pleť peelingem sami masírujeme a jemně tak obrušujeme odumřelé buňky. Stejně tak tomu je u peelingu na tělo. Mechanický peeling je jedním z důležitých produktů v domácí péči o pleť. Nepodceňujte tento krok a dopřejte jej pokožce dvakrát týdně. Pleť musí být dokonale čistá a odlíčená. Udělejte si nedělní spa den a po peelingu si naneste svou oblíbenou masku. Nebo otestujte efekt vydrhnuté pleti právě před nalíčením. Z výsledku budete ohromeni! Pleť bude doslova zářit a líčení vás bude více bavit.

Peeling si můžete i jednoduše vyrobit sama doma. Stačí zapojit fantazii nebo se inspirovat na internetu. Stará dobrá klasika je třtinový cukr, med a citronová šťáva.

Tipy: Atok – Peeling mořské řasy, Clinique – 7 Day Scrub Cream, Sensai – Silky Purifying Extra Care, Omorovicza – Blue Diamond Resurfacing Peel, Aeos – Gentle Exfoliant

2/ Enzymatický peeling

Důležitou vlastností a zajímavostí enzymatického peelingu je jeho aplikace. Peeling nanesete na pleť a pouze necháte působit. Můžete cítit jemné štipkání, po deseti minutách ho smyjete vodou. Tyto peelingy se nijak mechanicky nezapracovávají ani se s nimi pleť nemasíruje. Neobsahují kyseliny.

Tipy: Ziaja – Smoothing Enzyme Peeling, Atok – Enzymatický obličejový peeling Ananas Papaya, Dermalogica Age Smart

3/ Chemický peeling

Chemické peelingy jsou nejsilnější formou exfoliace. Díky obsahu ovocných kyselin, jako například salicylové, glykolové a kyseliny mléčné, dochází k lehkému kontrolovatelnému poleptání pokožky. Doporučuje se proto chodit na chemický peeling přímo k dermatologům. V salónech vám bude aplikován s nižším procentem kyselin.

4/ Peelery

Nesmíme opomenout dnes tak populární pomocníky v domácí péči o pleť, galvanické žehličky neboli peelery. Přístroje, které nabízí hloubkové čištění pleti. Na trhu je jich nespočet, máte rozhodně z čeho vybírat. Peeling galvanickou žehličkou se doporučuje provádět 2-3krát týdně. Pleť musí být vždy navlhčena, abyste dosáhli kýženého efektu. Pro dokonale hladkou pleť vyzkoušejte spojit více peelingů dohromady. Nejprve použijte mechanický peeling a poté peelerem pleť dočistěte. Tím znásobíte účinky. Dnes zažíváme v beauty světě velký boom peelerů a vůbec přístrojů na domácí užití v péči o pleť. Vyberte si tedy, který z nich je ten pravý pro vás.  Přečtěte si recenze a inspirujte se na Instagramu, ten v oblasti skincare doslova praská ve švech. 

Tipy: NuSkin AgeLoc, Reclar

Čtěte dál