Podívejte se na ty nejkrásnější zásnubní prsteny se smaragdovým brusem

Zásnubní prsten nemusí být vždy jen s klasickým briliantem. Nechte se inspirovat těmi nejkouzelnějšími šperky, které vypadají trochu jinak. Možná právě jeden z nich spočine na vašem prsteníčku.

Foto: archiv Instagramu @davidbeckham

Když nejstarší potomek Davida a Victorie Beckhamových Brooklyn oznámil, že se zasnoubil se svou přítelkyní Nicolou Peltz, strhla se okamžitá lavina pozornosti na zářící drahý kámen smaragdového brusu, jež zdobí její zásnubní prsten.

Tvar a styl tohoto brusu kamene pochází už z 15. století. Klenotníci smaragdový brus, který se původně používal právě pro oslnivé zelené kameny, začali používat hlavně díky jeho snazšímu zpracování - minimalizuje se zde tlak při broušení a kámen se tak nerozpadne nebo neláme.

Nejvíce populární se stal během 20. století v období art deco a tento druh brusu sidíky jednoduchým liniím a symetrickým tvarům, jež dají vyniknout kvalitě a čistotě diamantu především oblíbil klenotník Harry Winston. Tento tvar byl využit při opracování slavného diamantu Jonker I. o váze 726 karátů, ze kterého poté vznikl 125 karátový broušený diamant. Svým tvarem a jedinečností se zapsal do diamantové historie.

V dobré společnosti

Od té doby prsteny s diamanty smaragdových brusů diamantu zvolila celá řada slavných nevěst, jako jsou například Elizabeth Taylor, Grace Kelly, Amal Clooney, Beyoncé Knowles-Carter, Angelina Jolie, Reese Witherspoon nebo Jennifer Lopez. A není tomu jinak ani u jednoho z 15 zásnubních prstenů Victorie Beckhamové, které od svého manžela dostala během jejich 21 let manželství. 

Smaragdový brus diamantu pro někoho možná nemusí být tak oslnivý jako klasický kulatý briliant, ale je ideální pro každého, kdo hledá prsten, který je elegantní a jedinečný.

Toto je náš výběr 10 nádherných zásnubních prstenů s diamantem smaragdového brusu.

Čtěte dál