Podívejte se, kteří čtyři mladí návrháři se utkají o prestižní cenu

Známe jména designérů, kteří se dostali do finále soutěže Van Graaf Junior Talent na nadcházejícím Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku.

Čtyři mladí tvůrci představí své kolekce v rámci jarní edice Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku. Odborná porota vybrala na základě předložených portfolií nejslibnější z přihlášených. Těmi jsou Johana Skálová, Valérie Jurčíková, Petra Famlerová a Marcel Petránek.

Do soutěže, která se již čtvrtým rokem koná ve spolupráci s módním domem Van Graaf se mohli hlásit čeští a slovenští módní tvůrci ve věku do 26 let. Absolutní vítěz soutěže získá finanční příspěvek na zhotovení nové kolekce a možnost představit svou kolekci zdarma na mole podzimní edice Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku. Z minulých edic soutěže pro mladé designéry vzešli jako vítězové mimo jiné Boris Kráľ, Martin Kohout nebo Zoltán Tóth.

Odbornou porotu soutěže tvoří zástupce titulárního partnera, ředitelka obchodního domu Van Graaf, Verena Czaja, ředitel Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku Lukáš Loskot a šéfredaktoři módních magazínů včetně naší šéfredaktorky Nory Grundové. Odborným garantem poroty je oděvní designérka a vedoucí Ateliéru designu oděvu a obuvi UMPRUM profesorka Liběna Rochová.

Mercedes-Benz Prague Fashion Week FW20 proběhne od 13. do 20. března 2020. Přehlídka finalistů soutěže Van Graaf Junior Talent 2020 se uskuteční na Mercedes-Benz stage v neděli 15. března od 15:00 v pražském klášteře sv. Gabriela, který je hlavním dějištěm nadcházející edice MBPFW FW20.

Čtěte dál