Podívejte se, jak se Jennifer Hudson proměnila v božskou Arethu Franklin

Do kin vstoupil snímek Respect přibližující životní příběh Arethy Franklin, jedné z nejtalentovanějších zpěvaček všech dob. V hlavní roli „královny soulu“ exceluje Jennifer Hudson.

Foto: archiv distributora

Hlas Arethy Franklin je nezapomenutelný, stala se první ženou uvedenou do Rokenrolové síňe slávy (Rock and Roll Hall of Fame) a za svou kariéru získala celkem osmnáct cen Grammy. Nyní do kin vstoupil film, který přibližuje životní cestu hudební ikony, zpěvačky, skladatelky a pianistky Arethy Franklin od jejích počátků, kdy jako malá zpívala v kostelním sboru, až k jejím největším úspěchům. 

Za těch dvacet let, kterým se snímek věnuje, Aretha Franklin prožila mnohé – hledání vlastního stylu i schopného manažera, karamboly v osobním životě, ztrátu matky, která ji k hudbě vedla, i kapitolu, kdy deprese a úzkosti léčila mladá zpěvačka alkoholem a toxickými vztahy. Zároveň je film i sondou do života afroamerické komunity, která se sice stále musí potýkat s následky rasové segragace, ale zároveň se s rostoucím sebevědomím prosazuje na kulturní i společenské scéně.

Dva velké hlasy

Ne náhodou se tedy na snímku podíleli převážně afroameričtí tvůrci. Režie se chopila divadelní režisérka Liesl Tommy, která je první Afroameričankou, jež byla nominována na cenu Tony za režii. Scénář napsala Tracey Scott Wilson, která se podílela mimo jiné na oceňovaném seriálu Takoví normální Američané. 

Do samotné Arethy Franklin se vtělila jedna z nejtalentovanějších zpěvaček a hereček současnosti Jennifer Hudson. Ta svou hereckou kariéru započala v roce 2006 filmem Dreamgirls, za který získala Oscara. Výběr to byl logický – Jennifer Hudson se s Arethou Franklin osobně znala, několikrát společně i vystupovaly a držely se ve vzájemné úctě. Samotná Aretha Franklin, která zemřela v roce 2018, s výběrem představitelky hlavní role souhlasila. Ve hvězdně obsazeném životopisném snímku se dále představí i držitel Oscara Forest Whitaker (Poslední skotský král, Úkryt), Tate Donovan (Rocketman, Argo) či zpěvačka Mary J. Blige.

Další videa