Pocta Karlu Lagerfeldovi

V Praze je ode dneška k vidění výstava, která vzdává hold módnímu návrháři Karlu Lagerfeldovi.

Na počest zesnulého kreativního ředitele uvádí módní dům Karl Lagerfeld podzimní celosvětovou kampaň „A Tribute to Karl“, Projekt bílé košile.

Foto: archiv Karl Lagerfeld

Výstava oslavuje odkaz této módní osobnosti jeho ikonickou bílou košilí. Tu svými vlastními návrhy přetvořily světové osobnosti, mezi nimiž jsou Kaia Gerber, Gigi Hadid, Helen Mirren, Olivia Palermo, Soo Joo Park, Holli Rogers, Nadja Swarovski, Amber Valletta, Lewis Hamilton, Simone Legno, Alton Mason, Alessandro Michele, Jean-Baptiste Mondino, Cristiano Ronaldo, Steven Wilson, česká topmodelka Eva Herzigová a mnoho dalších.

Celý projekt zaštiťuje Carine Roitfeld a byl představen v září během Pařížského týdne módy. Akce podporuje dobročinnou iniciativu „Sauver la Vie“ pro lékařský výzkum na pařížské Descartesově univerzitě. Celkem 50 originálních kousků od světových osbností tak tvoří unikátní dílo, které bylo vystaveno během pařížského fashion weeku na soukromé výstavě v Maison KARL LAGERFELD.

Z těchto 50 košil bylo vybráno 7, které se vytvořily v limitované edici 77 kusů od každé a vy si je můžete koupit za 777 EUR. Sedmička totiž byla Karlovým šťastným číslem. Tuto sběratelskou edici seženete je na e-shopu karl.com nebo na farfetch.com. Výtěžek z prodeje jde na zmíněnou dobročinnou iniciativu „Sauver la Vie“.

Nyní se výstava přesouvá do vybraných obchodů KARL LAGERFELD po celém světě. V rámci turné dorazila část výstavy i do Nákupní Galerie Myslbek v Praze, kde je přístupná od 23. do 28. října 2019. Hlavní atrium se promění v přehlídku vybraných bílých košil, včetně té od Evy Herzigové. 

Čtěte dál