Pocit jedinečnosti v kolekci Hermès podzim/zima 2019

Noc nepatří nikomu než jí.

Pozdní odpoledne se zbarvilo v noc. Elegantně jí proplouvá. Kráčí pod neonovými světly v bundě s kosmickým vzorem, odlesky dopadají na šátek s motivem Couvertures et tenues de jour. Její krok je sebejistý, rozráží světlo i stíny. Zasněný úsměv. Noc nepatří nikomu než jí.

Nová kolekce nabízí, jako vždy, velmi rozmanitý výběr bund a kabátů. Knoflíky ve tvaru pyramid jsou potaženy kůží. Stejně jako v pre-kolekci je použita velbloudí srst. Funkčnost oblečení je opět ústředním tématem: například kožené bundy v sobě mají husí peří. Vanhee-Cybulski se pokusila zacházet s kůží téměř stejně jako s textilem, což se díky expertýze řemeslníků daří. Nadčasovost.

Nečekaná kombinace textur, tkanin a kůže evokuje téma letošního roku: snění. Hebkost vyvolávaná smyslnými a sametovými látkami, extravagantní barevné variace i monochromatický design. V rámci dámské kolekce se oživuje několik ikonických vzorů: Brides des Galas, Jungle Love a Équateur Tatto. U přezek se v různých materiálech a barvách objevuje nový model spony: Double Eperon.

Čtěte dál