Po kariéře se mi dost změnil pohled na ideální týden i stravování

Dominika Cibulková - slovenská tenistka, módní ikona a nastávající maminka nám prozradila nejen jaká je její péče o pleť, jak se změnily její stravovací návyky v těhotenství, jak hřeší nebo jaký módní kousek jí udělal největší radost. Dominika je velmi upřímná a osobitá. Velmi si vážíme příležitosti ji vyzpovídat v rámci naší exkluzivní HB LOVERS skupiny.

Bez čeho si nedokážete představit svoje ráno? 

Moje ráno by nemělo začínat jinak, než že se přitulím ke svému manželovi. Po tenisové kariéře jsem si zvykla vypít ranní kávu vždy klidu v posteli a následně věnovat dostatečně času svým beauty rituálům. 

A s jakými beauty rituály začínáte svůj den?  

Moje ranní rituály jsou velmi jednoduché. Umyji si obličej čistou vodou, následně nanesu čisticí vodu a sérum. Na den spíše používám lehký krém gelového typu. 

Popsala byste svůj ideální týden?

Po kariéře se mi dost změnil pohled na ideální týden. Vždy zapojím nějaké lehké cvičení, mám také pár pracovních povinností ve formě rozhovoru, focení nebo natáčení. Týden je vždy různorodý, ideálně, když jej mohu strávit s mým manželem a s našimi dvěma jorkšíry, s dobrou večeří, nebo naopak nákupy s kamarádkami. Je pro mě důležité strávit týden s lidmi, které mám ráda. A pak výlet do Paříže na dvě noci. Je to moje nejoblíbenější místo na světě.

Máte nějaký rituál na závěr dne?  

Samozřejmě, a není jich málo. Ve sprše si vždy důkladně vyčistím obličej, aplikuji dvě séra, krém a během těhotenství jsem se naučila olejovat celé tělo, protože strie jsou pro mě velkým strašákem. Díky spolupráci s Envy kosmetikou používám vždy celou řadu. 

I teď jste velice aktivní, jezdíte stále na hory, dá se říct, že pohyb je součást vašeho života? 

Ano, pohyb je mojí velkou součástí. Řekla bych o sobě, že jsem typ, který nikdy neposedí. V mé aktivní kariéře jsem vždy během volna odpočívala velmi pasivně, jelikož jsem měla pohybu dostatek. Teď velmi ráda objevuji nová místa, vyhledávám turistiku, ale spíše preferuji větší města. 

Věnujete se momentálně nějakému speciálnímu tréninku - cvičení? 

Blíží se mi konec 6. měsíce těhotenství a stále chodím cvičit s trenérem třikrát do týdne. Vždy odcházím s dobrým pocitem, rozproudím tělo a nastartuji chuť k jídlu. Měla jsem štěstí, že jsem neměla žádné ranní nevolnosti, ale kila mi šla rychle nahoru. Po porodu půjdu do cvičení s jasným cílem a zapojím více kardia. 

Jak nejlépe relaxujete?

Nejlépe relaxuji při dobrém filmu s manželem. Nebo když se začtu do dobré knihy a pár hodin nevezmu do ruky telefon, to považuji za úspěšný relax. 

Jaká kniha vás naposledy nadchla? 

Poslední knihou, kterou jsem četla, je životopis Kateřiny Aragonské. Úžasná kniha o silné ženě. Miluji historii, tento styl literatury vyhledávám. 

 

Změnila se vaše strava i návyky po ukončení profesionální tenisové kariéry? 

Musím přiznat, že jsem si musela vždy dávat na stravu pozor, pocítila jsem vždy každé kilo navíc, takže prakticky jsem 16 let byla v permanentním stresu ze své váhy. Když jsem v loňském roce ukončila kariéru, užívám si bez výčitek dobré jídlo, pití a vše, co k tomu patří. Stal se ze mě velký požitkář. Objevovat například kulinářská místa v Paříži je pro mě sen. 

Jak vypadá váš klasický den z pohledu stravy?

Nemám žádné zásady. Ovšem nejsem snídaňový typ, s tím jsem bojovala i po celou dobu kariéry. Klidně přejdu rovnou k obědu, to jsem zdědila nejpíše po mamce. 

Hřešíte? 

Hřeším jednoznačně slaným, přiznám se. McDonald´s Double Cheese, velké hranolky a sladkokyselá omáčka s velkou kolou... 

Pokračování rozhovoru vám přineseme příští týden.

Čtěte dál