Pleťové masky, které vaši pleť okamžitě vzpruží

Vybrali jsme ty nejlepší masky, které vrátí vysušenou a unavenou pleť zpět do kondice.

Foto: Michael Dvořák

Hydratační maska
Foto: archiv značky
Hydratační maska

Re-plasty Age Recovery Face Wrap

Dermatolog Michel Pfulg, který se podílel na vývoji této masky, přirovnává agresivní vliv počasí a okolního prostředí na pleť ke stavu po estetickém zákroku. Aby se kůže ozdravila, je třeba k ní podle něj přistupovat, jako by byla po operaci. Maska Face Wrap proto funguje podobně jako hydrogelové obvazy, jen je mnohem komfortnější. Právě proto, že je tak intenzivní, může se nanášet v poměrně silné vrstvě, na niž se ještě přiloží navlhčená látková maska, která je součástí balení. V tenké vrstvičce ji lze používat i místo denního krému. Výsledkem je maximální hydratace a vyhlazení nerovností včetně jizev.

Helena Rubinstein (prodává Sephora), 8000 Kč

Maska z růžového jílu
Foto: archiv značky
Maska z růžového jílu

Hydra Life Pores Away

Na sluníčku se některé typy pleti mastí, póry se pak rozšiřují a za- nášejí nečistotami, někdy se tvoří záněty a pupínky. Právě pro tyto situace je tu velmi příjemná růžová maska od Diora. Mimochodem, ten krásný odstín je dílem přírodních složek, nikoli umělých barviv. Růžový jíl v našlehaném složení pleť pročistí, stáhne póry a zmat- ní. Přírodní minerály a výtažky z jojoby pomohou vrátit pokožce rovnováhu a energii.

Dior (prodává Douglas), 1650 Kč

Antistresová maska
Foto: archiv značky
Antistresová maska

Detoxikační antistresová maska s vetiverem

Cítíte, že je vaše pleť ve stresu, nepříjemně pne a téměř volá po pořádné dávce výživy? Tato maska s gelovou texturou ji během chvilky vrátí do původního stavu. Směs detoxikačních esenciálních olejů z vetiveru, francouzské levandule, majoránky a pelargonie ji vyživí, zklidní a rozjasní. Po deseti minutách působení naneste vodu a promasírujte, čímž se gel přemění na lehké mléko, poté opláchněte. Masku lze používat dvakrát až třikrát týdně.

Darphin (darphinparis.cz), 1770 Kč

Energizující maska
Foto: archiv značky
Energizující maska

Moisture Plus Gel Mask

Tato mimořádně osvěžující gelová maska díky obsaženému taurinu, což je přírodní složka používaná i v energetických nápojích, půso- bí jako okamžitá extra dávka energie - je tím pádem jako stvoře- ná pro unavenou a mdlou pleť. Kromě toho intenzivně hydratuje, zmírňuje podráždění a za pouhých deset minut spolehlivě zklidní namáhanou pokožku.

Juvena (prodává Fann), 1850 Kč

Noční hydratační maska
Foto: archiv značky
Noční hydratační maska

Vital Hydra Sleeping Mask

Zásadní kosmetické objevy v posledních letech často přicházejí z Jižní Koreje. Platí to i pro masku, jež hydratuje a vyživuje, zatímco spíte. Nanáší se před spaním, oplachuje až ráno. Přes noc vytvoří ochrannou bariéru pleti, díky čemuž nedojde k dalšímu podráždění. Kyselina hyaluronová a výtažky z mořských řas se navíc postarají o důkladnou regeneraci.

DR.JART+ (prosává Sephora), 440 Kč

Noční vyhlazující maska
Foto: archiv značky
Noční vyhlazující maska

Instant Plump Mask

Naneste ji večer místo nočního krému, přestříkejte pleťovou vodou a vmasírujte. Tím ještě umocníte účinek masky, která pleti dodá ztracenou vláhu, podpoří produkci kolagenu a elastinu a díky kyselině hyaluronové vyhladí jemné vrásky i nerovnosti. Hodí se na všechny typy pleti a lze ji používat i třikrát týdně. Kromě toho nádherně čistě voní.

Omorovicza (prodává Ingredients), 3800 Kč

Zklidňující maska
Foto: archiv značky
Zklidňující maska

Calendula & Aloe Soothing Hydration Masque

Základem velmi lehkého složení této masky jsou ručně sbírané okvětní lístky léčivého měsíčku lékařského a zklidňujícího aloe vera. Za pár minut působení pleť osvěží a vyživí. Používejte několikrát do týdne jako expres masku na tři minuty nebo jednou týdně jako intenzivnější desetiminutové ošetření. Při dlouhodobém používání zlepšuje celkový zdravotní stav pokožky.

Kiehl's, 1250 Kč

Čtěte dál