Pět způsobů, jak vám Aloe Vera pomůže k lepšímu zdraví

Regeneruje pokožku. Pomáhá při zažívacích potížích. Posiluje přirozenou imunitu organismu. Že by zázrak? Ne tak docela. Objevte pět důvodů, proč by Aloe Vera měla být součástí i vaší denní rutiny.

Foto: Shutterstock

Vyrobeno v přírodě

Tajemství, původem africké, rostliny spočívá v lepkavé tekutině, jež je obsažená v listech Aloe. Léčivý gel má vysoce regenerační účinky - díky silné dávce přírodních antioxidantů chrání tělo před předčasnými projevy stárnutí. Výtažky z rostliny dnes zakoupíte v lékárnách v podobě hydratačních krémů či doplňků stravy. Oblíbené jsou i beauty drinky a nápoje, které najdete v nabídkách snad všech supermarketů. Při výběru dbejte vždy na kvalitu. Na etiketě jakéhokoliv produktu s obsahem Aloe Vera by rozhodně neměly chybět i vitamíny - A, E, C, selen, draslík, kyselina listová - snižující riziko zánětu tlustého střeva. Samotná aplikace je velmi jednoduchá. Stačí rozříznout list a postižené místo potřít gelem z rostliny. Za zkoušku stojí i následující tipy, které pomohou zlepšit kvalitu vašeho života.

1) Obnova funkce svalů

Je pohyb vaše droga? Chválíme, avšak nezapomínejte i na důkladnou regeneraci vašeho svalstva. Během i po sportu je důležité vaše tělo udržovat dostatečně hydratované, aby se zabránilo nežádoucímu hromadění kyseliny mléčné. Dopřejte si po tréninku sklenici vody s výtažkem z Aloe, vaše svaly se zotaví rychleji a vy se tak budete cítit plní nově získané energie.

2) Přirozená stimulace organismu

Výtažky z Aloe Vera jsou bohaté na trávicí enzymy, které pomáhají štěpit cukry, tuky a škroby v našem těle. Léčivá rostlina pomáhá neutralizovat bakterie a stará se tak o zdravou střevní mikroflóru. Spolehnout se na ni můžete i během rekonvalescence, náhlého stresu během dne, při pocitu vyčerpanosti, ale i oslabenému imunitnímu systému.

3) Regenerační masku, prosím

Zapomeňte na všechny kosmetické přípravky, které slibují zázraky do druhého dne. Hydratační „šťáva“ pomáhá obnovit přirozený vzhled pleti a redukovat zánětlivá onemocnění, mezi které patří například zarudnutí pleti, chronická dermatitida či lupenka. A to není zdaleka vše. Léčivá tekutina produkovaná listy Aloe pomůže i při popáleninách, oděrkách nebo menších řezných poraněních. Kromě toho se ukázalo, že gel z listů rostliny podporuje i produkci kolagenu.

Foto: Shutterstock

4) Imunitní systém na jedničku

Aloe Vera obsahuje velké množství polysacharidů a vitamínu B12, které díky svým antibakteriálním a protizánětlivým účinkům vytvářejí tu správnou symbiózu. Co že to znamená? Naše tělo je odolnější vůči vnějším vlivům, bakteriím a virům.

5) I vaše tělo má tlačítko restart

Zdraví orgánů je vždy na prvním místě, jen tak můžeme tělo očistit od nežádoucích toxinů. Ledviny, plíce, ale i játra fungují nejlépe, pokud jsou pravidelně a dostatečně hydratovány, a to například výtažky z Aloe Vera. Bylo dokázáno, že léčivá rostlina obsahuje tzv. fytonutrienty (neboli „vitamíny nové generace“) - látky bojující proti volným radikálům, které jsou obsažené v rostlinách, zelenině a ovoci. Tyto látky slouží rostlinám jako přirozený štít k ochraně proti chorobám, poraněním, jedům, radioaktivní kontaminaci, suchu či ultrafialovému záření.

Čtěte dál