Pět kouzelných míst pro vaši svatbu

Hostina v malebné stodole s nádechem venkova, nebo královský pokojíček na zámku? Přinášíme vám výběr pěti nejzajímavějších svatebních míst.

Už je ruka v rukávu a na prsteníčku se vám leskne zásnubní prstýnek? Poté především pro vás přinášíme inspiraci na ta nejkouzelnější místa, která mohou být to pravé pro váš velký den.

Chateau Mcely

Zámecký eco-chic hotel je vzdálený necelou hodinu od Prahy a nabízí perfektní servis, špičkovou gastronomii a především prostředí, které vám doslova vyrazí dech. Nejen, že si budete užívat luxusu, oceníte i přírodní kosmetiku Mcely Bouquet, kterou paní majitelka, Inéz Cusumano, vyvinula přímo v zámecké laboratoři. Na výběr máte z 24 luxusních pokojů a apartmá. Zámeček obklopuje velký anglický park, na kterém lze postavit oltář a za hezkého počasí mít venkovní svatební obřad. S plánováním vašeho velkého dne vám v případě zájmu pomůže místní svatební koordinátorka. 

Šalajna

Svatbu v boho stylu můžete uspořádat třeba na bývalé zemědělské usedlosti z roku 1802. Světnice s kachlovými kamny, kam se dá schovat při studenějších večerech, dodává nádech venkova. Jako v pohádce se budete cítit i díky velkému, ručně malovanému štítu, modrým oknům a útulným pokojíčkům. Statek pojme až 70 hostů a ubytovat se můžete například v bývalé maštali nebo na dvoře ve stanu. Součástí statku jsou tři budovy, které obklopují dvůr. Ten v létě slouží jako místo odpočinku. V horkých dnech se můžete dokonce bosí procházet trávou až k oltáři nebo nasednout na loďku na místním rybníku.

Na Čechách

Ve vašem hledáčku kouzelných míst by rozhodně neměl chybět malý, ale hýčkaný rodinný penzion s historií, který se nachází na Vysočině. Pečlivě a citlivě zrekonstruovaný objekt se nachází na okraji lesů a na břehu řeky Svratky. Jedinečnou atmosféru tvoří i fakt, že penzion má kapacitu pouhých 5 pokojů. Takže pro malé, rodinné svatby je to ideální volba. Svatební tabuli lze prostřít v kamenné galerii v případě, že by vás potkala nepřízeň počasí. Na Čechách na vás čeká příjemné a rodinné prostředí, a to nejen díky vstřícným majitelům, kteří i v restauraci dbají na potraviny z domácích produktů.

Mlýn Černovice

Svou životní cestu můžete zahájit například v Mlýně na přehradě malebného rybníka, který vám vykouzlí atmosféru jako ze známé pohádky Princezna ze mlejna. Nevěsta se na svatbu připraví spolu s družičkami v krásném provensálském apartmá. Kromě toho mohou snoubenci ubytovat hosty přímo v Resortu Mlýn a vybrat si ideální pokoj podle svých preferencí. Středisko nabízí 15 pokojů pro 45 osob a každý pokoj má svůj vlastní jedinečný design. Postarají se také o hostinu dle vašich přání až pro 120 hostů.

Zámek Ratměřice

Svatbu jako princezna si přeje mnoho žen. Luxusní život jako na zámku vám nabídne čtyřhvězdičkový zámek Ratměřice. Pyšní se čtyřmi patry a devítihektarovým parkem, kde vám svou krásu odhalí nejvyšší sekvojovce v Česku. Díky rozlehlému parku má každý pokoj výhled do zahrady. Vysoké stropy jsou základem luxusu, ve kterém je navržen každý pokoj v zámku. Nechybí tak prachové peřiny, na zakázku vyrobený nábytek či křišťálové lustry. 

Čtěte dál